Wyjazd firmowy w nowej rzeczywistości. Pandemia znacząco ograniczyła możliwości osobistych spotkań i wyjść pracowniczych, a integracja zespołu to jeden z elementów employer brandingu firmy. Pracodawcy poszukują miejsc, które są dostosowane do zorganizowania dużych imprez integracyjnych, a jednocześnie znajdują się bliżej przyrody. HR-owcy stawiają nacisk na aktywności na świeżym powietrzu. Jak zorganizować wyjazd firmowy w czasie pandemii?

Integracja zespołu i zarządzanie nim w czasie pandemii to ogromne wyzwanie dla współczesnych liderów. Co druga osoba przyznaje, że w nowej rzeczywistości brakuje jej integracji, a ponad 57 proc. deklaruje chęć wzięcia udziału w spotkaniu ze współpracownikami. Pracownicy cenią sobie home office i system pracy hybrydowej. Badania pokazują jednak, że brakuje im codziennego kontaktu ze współpracownikami, a także wyjazdów integracyjnych.

Wyjazd firmowy w nowej rzeczywistości - trzy kobiety i jeden mężczyzna wspólnie przyrządzają posiłki.
Wyjazd firmowy w nowej rzeczywistości

Wyjazd firmowy – przede wszystkim bezpieczeństwo

Dotychczas do najpopularniejszych benefitów zaliczano prywatną opiekę medyczną, karty sportowe czy bezpłatne kursy językowe. Okazuje się, że w czasie izolacji pracownicy coraz bardziej doceniają dodatkowe aktywności, organizowane przez pracodawców.

Co ciekawe, cena wyjazdu odegra drugoplanową rolę. Najważniejszym czynnikiem będzie jakość wykonywanych usług. Firmy zwrócą uwagę na odpowiednio przygotowane hotele do pandemii oraz respektują restrykcje związane z nową rzeczywistością.

Lokalna żywność i naturalne smaki

Pracodawcy chętniej będą organizować wyjazdy integracyjne w miejscach, które oferują lokalną żywność i naturalne smaki. Degustacja chleba, przetworów, czekolad czy ręcznie robionych makaronów, będzie stanowić jeden z elementów wyjazdu integracyjnego. Ponadto pandemia spowodowała, że pracownicy zwracają coraz większą uwagę na własny komfort. W związku z tym ogromną rolę odegra wnętrze hotelu: przestrzenne pokoje urządzone w dobrym guście, a także ciekawe wyposażenie. 

Organizacja to podstawa

Podczas organizacji wyjazdu firmowego ważne jest stworzenie przejrzystego planu integracji. Przed wyjazdem dokładnie sprawdź, jakie są atrakcje oferuje dany hotel. Czy w menu znajdują się posiłki dla wegetarian bądź osób na diecie bezglutenowej. Ponadto także, czy obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed wyjazdem warto poinformować pracowników, jakich atrakcji mogą się spodziewać: czy będzie organizowana impreza tematyczna bądź aktywności sportowe. To pozwoli im odpowiednio się przygotować.

Dobrze zorganizowany wyjazd firmowy to doskonałe narzędzie motywacyjne dla pracowników. Warto, aby wziąć pod uwagę obecne trendy i sprawić, aby ten czas był atrakcyjny, a efektywna integracja przełożyła się na efektywną realizację celów biznesowych.

Źródło: Agencja Eventowa Commplace