Podczas międzynarodowej wystawy Eurocucina 2024, Elica prezentuje stoisko, które wykracza poza tradycyjną koncepcję ekspozycji targowej. Włoska firma zaprasza do prawdziwie tymczasowego dzieła sztuki architektonicznej, zaprojektowanego i zrealizowanego przez studio Calvi Brambilla & Partners. „Inspiracją dla tego projektu było pragnienie nadania kształtu nieuchwytnym zjawiskom, takim jak powietrze i ciepło, które zostały mistrzowsko zwizualizowane” – komentują założyciele studia projektowaego Fabio Calvi i Paolo Brambilla.

Inspiracje i koncepcje

Odwiedzający wystawę przechodzą przez różne strefy, z których każda wyróżnia się kolorystyką i instalacją świetlną. Każda z przestrzeni koncentruje się na konkretnych zagadnieniach, takich jak gotowanie, systemy pochłaniania oparów i oczyszczania powietrza oraz rozwiązaniach, które łączą te sfery. Koncepcja ekspozycji ma na celu stworzenie całkowicie angażujących doświadczeń, dzięki czemu zwiedzanie staje się absolutnie zmysłowym doznaniem.

Powietrze i niezwykłe gotowanie

Instalacja z silniczków wentylacyjnych wita odwiedzających stoisko: to metaforyczne przedstawienie korzeni firmy. Powietrze staje się wspólnym wątkiem łączącym różne pomieszczenia, wraz ze spektakularnymi elementami inspirowanymi technologią i rozwiązaniami w zakresie przepływu powietrza. Zwiedzanie ekspozycji ma na celu sugestywne przekazanie ewolucji Elica.  

Wspólne wartości

Projekt eskpozycji podkreśla rzeczywisty związek między sztuką a designem, trwałe wartości marki Elica, która inspiruje się sztuką, aby nieustannie wprowadzać innowacje. Sztuka jest punktem wyjścia w tworzeniu przestrzeni mieszkalnych zdolnych do wymiernej poprawy jakości życia ludzi: wartości, które podzielają zarówno Calvi Brambilla, jak i Elica razem z Fundacją Ermanno Casoli.

Kreatywność i technologia o niskim wpływie na środowisko

Zrównoważony rozwój jest podstawą projektu ekspozycji, opracowanej z myślą o ponownym wykorzystaniu w przyszłych wydarzeniach. Metalowa konstrukcja, funkcjonalna i elegancka jednocześnie, ujawnia zaangażowanie zarówno firmy, jak i architektów w kierunku bardziej świadomego projektowania, podkreślonego przez wykonanie osobnych ścian zewnętrznych pawilonu.

W tym sensie Eurocucina 2024 staje się sceną: okazją dla Elica do zaprezentowania swoich przełomowych produktów oraz filozofii i wizji firmy, która za nimi stoi: niekończącej się ewolucji.