Audi uruchomiło swój piąty hub ładowania w Monachium, oferując użytkownikom publiczną ocenę stacji ładowania i nagradzanie ich za udzielane opinie.

Projekt pilotażowy rozpoczął się w Norymberdze, gdzie Audi planuje wprowadzić rozszerzoną rzeczywistość (AR) do swojego cyfrowego ekosystemu.

Nowa stacja ładowania w Monachium oferuje cztery punkty szybkiego ładowania, z możliwością rezerwacji za pomocą aplikacji myAudi. Ponadto, Audi wykorzystuje wycofane akumulatory litowo-jonowe do stworzenia buforów mocy o pojemności 1,05 megawatogodzin, co pozwala na długotrwałe dostarczanie energii do ładowania.

Uruchamiając nasz piąty Audi charging hub, definiujemy nowy standard wydajności ładowania w miejskich obszarach mieszkalnych – mówi Bastian Geretshauser, kierownik projektu Audi charging hub Monachium.

Audi zachęca kierowców elektrycznych do oceniania i dzielenia się opinią o stacjach ładowania w ramach partnerstwa z &Charge, oferując „darmowe kilometry” za aktywne korzystanie z programu. Ponadto, firma testuje rozszerzoną rzeczywistość w centrum ładowania w Norymberdze, umożliwiając użytkownikom korzystanie z aplikacji AR podczas ładowania i zapoznawania się z różnymi aspektami technologii elektrycznych samochodów Audi.