Odzyskanie pieniędzy z kredytów frankowych prosto i bezpłatnie. Odzyskanie pieniędzy z kredytów frankowych i polisolokat nigdy nie było tak proste. Wystartował program RePlan, który zapewnia konsumentom finansowanie oraz wsparcie merytoryczne w dochodzeniu roszczeń wobec banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Kredytobiorcy rezygnują z procesów frankowych w obawie przed wysokimi kosztami. Teraz będą mogli je wytoczyć bez kosztów i opłat początkowych. Posiadacze kredytów frankowych oraz poszkodowani opłatami likwidacyjnymi i opłatami transakcyjnymi z polisolokat mogą walczyć o swoje prawa nawet wtedy, gdy nie dysponują środkami na koszty postępowania.

RePlan został stworzony z myślą o konsumentach, którzy padli ofiarą instytucji finansowych: towarzystw ubezpieczeniowych lub banków. Szacuje się, że w Polsce w tej grupie znajduje się ponad 5,7 mln Polaków. Z czego ponad 5 mln to poszkodowani przez towarzystwa ubezpieczeniowe, a ponad 700 tys. to osoby posiadające kredyty w CHF. Teraz każdy, kto boryka się z konsekwencjami
krzywdzących umów frankowych lub został poszkodowany przy likwidacji polisolokaty może w prosty sposób sprawdzić na stronie programu replan.pl czy jego sprawa kwalifikuje się do finansowania i wsparcia w dochodzeniu roszczenia. Konsument może, bez początkowych nakładów pieniężnych, rozpocząć dochodzenie roszczenia na drodze prawnej. Finansowanie obejmuje zarówno
koszty radcy prawnego/adwokata i koszty sądowe. Za finansowanie postępowania i pomoc prawną konsument zapłaci wynagrodzenie RePlan tylko w przypadku wygranej sprawy.

Odzyskanie pieniędzy z kredytów frankowych prosto i bezpłatnie -na dokumentach leża klucze do mieszkania.
Odzyskanie pieniędzy z kredytów frankowych prosto i bezpłatnie

Wszystko on-line

Przede wszystkim zasady programu są proste: wniosek o bezpłatną analizę sprawy można złożyć on-line na stronie replan.pl. Wystarczy podać kilka danych by poddać sprawę weryfikacji, po której będzie jasne, czy kwalifikuje się ona do finansowania i wsparcia merytorycznego roszczenia w ramach programu RePlan. Obsługę prawną beneficjentów programu zapewni znana warszawska kancelaria LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza s.c. – partner prawny programu.

Kancelaria prawna LWB od lat udzielamy pomocy poszkodowanym konsumentom w zakresie dochodzenia roszczeń z polisolokat. Dotychczas ponad 2500 osób, które powierzyły kancelarii swoje sprawy konsumenckie odzyskały ponad 32 mln zł.

Klienci dochodzący zwrotu opłat likwidacyjnych niejednokrotnie wskazują na problemy związane z posiadanymi przez nich kredytami frankowymi. Okazało się, że wielu konsumentów spłacając kredyty frankowe przeznacza na ten cel wszystkie swoje oszczędności. Ponadto poniesienie wysokich kosztów prowadzenia sprawy przerasta ich budżet domowy. W obawie przed przegraną i utratą kolejnych pieniędzy przeznaczonych na koszty sądowe i prawników nie podejmują żadnych kroków w kierunku dochodzenia swoich roszczeń.

Dla kogo RePlan?

RePlan jest odpowiedzią na istniejącą potrzebę konsumentów uwikłanych w produkty finansowe: bankowe i ubezpieczeniowe – sfinansowania postępowania sądowego i uzyskania wsparcia merytorycznego. Program jest skierowany do wszystkich konsumentów, którym ubezpieczyciele odebrali oszczędności pobierając opłaty likwidacyjne w razie wcześniejszego rozwiązania umowy ubezpieczenia na życie lub opłaty transakcyjne pobierane z góry za zarządzanie inwestycyjnym ubezpieczeniem na życie.

RePlan jest również skierowany do „frankowiczów”, którzy w latach 2006-2010 podpisali z bankiem umowę o kredyt hipoteczny zawierającą niedozwolone klauzule. W tej grupie są zarówno osoby, które kontynuują spłatę kredytu, jak i ten kredyt
już spłaciły. Program RePlan to inwestycja amerykańskiego funduszu private equity, utworzonego przez doświadczonych finansistów, który pomoże polskim konsumentom w finansowaniu roszczeń wobec banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Koszt inwestycji to ok. 150 mln zł. Projekt ma także aspekt misyjny – w ocenie inwestorów niska świadomość praw konsumenckich w Polsce przekłada się bezpośrednio na zaskakującą bierność w dochodzeniu swoich praw wobec banków oraz towarzystw ubezpieczeń. Inwestorzy RePlan, na czele z Jean Francois Bahier, to zespół finansistów, posiadających znaczące doświadczenie w sporach zbiorowych i indywidualnych z dużymi korporacjami, którzy powołali dedykowany fundusz private equity w celu finansowania roszczeń polskich konsumentów wobec banków i TU. Koszt inwestycji to ok. 40 mln USD.

Źródło: RePlan