Home AGD Targi LivingKitchen 2019 trwają – co nowego w świecie wyposażenia kuchni?

Targi LivingKitchen 2019 trwają – co nowego w świecie wyposażenia kuchni?

LivingKitchen w Kolonii to jedna z najważniejszych imprez wnętrzarskich dla branży, ale nie tylko. Podczas każdej edycji, targi w Koelnmesse odwiedzają tysiące zwiedzających, którzy sami chcą zobaczyć co niebawem pojawi się w ich domu, jakie kolory królują w branży i jak zmienia się wyposażenie wnętrz. Sprawdziliśmy, co zaprezentowano podczas wydarzenia oraz jakie firmy pojawiły się w niemieckim mieście designu.

Targi trwają od 14 do 20 stycznia. W tym czasie podczas międzynarodowych targów wyposażenia kuchni zobaczyć można nie tylko meble kuchenne, ale też innowacyjne i tradycyjne AGD, ale także stylową armaturę, oświetlenie i akcesoria. Wśród producentów znaleźli się m.in. Bora, Galvamet, Haier, Ilve, Candy Hoover, Smeg, Alveus, Elica, Bosch i Siemiens, Küppersbusch, Sirius, Simfer, Vestel (Sharp i Vestfrost), Whirlpool, a także polskie firmy takie jak Ciarko, Maan czy Zajc Kuchnie.

Równolegle do targów LivingKitchen, odbywają się już tradycyjnie targi imm Cologne, na których prezentowane są trendy związane z wyposażeniem wnętrz – luksusowe meble i akcesoria zaprojektowane przez najlepszych światowych projektantów, w tym m.in. łóżka, lustra czy elementy dekoracyjne.

Edycję 2017 targów LivingKitchen odwiedziło ponad 150 tys. osób z całego świata. W 2019 r. organizatorzy spodziewają się ok. 200 wystawców (z czego ok. 60 proc. to wystawcy spoza Niemiec). Będą oni prezentować swoje produkty na olbrzymiej powierzchni wystawienniczej, która wynosi ok. 270 tys. m2.  Nie zabraknie z pewnością wielu dodatkowych atrakcji, chociażby w formie rozmaitych konkursów, plebiscytów czy pokazów gotowania, a nawet koncertów.

AGD łączy się z Internetem – to jeden z głównych trendów

Jak informują organizatorzy oraz topowi producenci sprzętu, podczas targów goście zobaczą  AGD najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie marek. Wśród trendów, jakie można już dostrzec w Kolonii, to m.in. „inteligencja” modeli, pozwalających na łączność z Internetem i współpracę z urządzeniami mobilnymi, a także ich energooszczęność i optymalizacja wody.

AGD jest stylowe i… scalone z linią mebli. Podobają nam się też wzorzyste i duże formy sprzętów

Duży wpływ desingu spowodował, że oprócz jakości mebli, ważnym atutem dzisiejszego sprzętu jest jego wygląd. Klienci szukają minimalistycznych form, które po instalacji wyglądają jak część mebla. Tutaj propozycje mają producenci okapów, lodówek, ale też piekarników i sprzętów grzewczych. Wiele premier pokazuje też, że w jednej bryle znajdzie się wiele funkcji – przykładem może być płyta indukcyjna z wyciągiem oczyszczającym powietrze lub piekarnik z funkcją mikrofali lub parowaru. Oprócz tego, dużym zainteresowaniem cieszą się modele instalowane na wyspie kuchennej.

Z drugiej jednak strony klienci doceniają indywidualne podejście do projektu, w którym dominuje np. duży (nawet 100-, 120-centrymetrowy) okap z kuchnią tzw. profesjonalną znaną z amerykańskich kuchni; albo też design kolorowy.

Fot. LivingKitchen

Fot. Miele/Living Kitchen

Fot. LivingKitchen

Fot. Sharp

Fot. LivingKitchen