Home Aktualności Debata o przeciwdziałaniu szarej strefie w gospodarce

Debata o przeciwdziałaniu szarej strefie w gospodarce

W ramach cyklu „Państwo wrogiem przedsiębiorcy”, 30 czerwca 2014 w Warszawie, odbyła się debata z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki, Jerzego Pietrewicza.

Celem spotkań jest przedstawienie problemów przedsiębiorców i uzgodnienie, wspólnie z ważnymi przedstawicielami władz publicznych, jak najlepszych rozwiązań. W debacie zorganizowanej przez Business Centre Club (BCC) wziął udział Marek Goliszewski – prezes BCC; Mateusz Szczurek – minister finansów, Jacek Kapica – wiceminister finansów, Wojciech Kutyła- wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli, dwukrotny minister obrony narodowej, Ryszard Kalisz – poseł, były minister spraw wewnętrznych i administracji, Robert Lizak – przedstawiciel Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Janusz Onyszkiewicz – przewodniczący Rady Wykonawczej SEA.

Na spotkaniu poruszana była tematyka „szarej strefy”. Wiceminister mówił o negatywnych konsekwencjach utrzymymania się jej w gospodarce,  o przyczynach jej powstawania oraz możliwościach jej przeciwdziałania. Wspomniał również o efektywności walki z tym zjawiskiem.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki