Na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w dniu 30 czerwca br., miała miejsce uroczysta Inauguracja 9. Edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego – projektu Fundacji im. Lesława A. Pagi. W gronie Partnerów projektu, przyjaciół Fundacji oraz Alumnów poprzednich edycji, trzydziestu tegorocznych stypendystów wygłosiło niezwykle ciekawe przemówienia na temat rynku finansowego na świecie.

Gościem honorowym był Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), prof. Marek Belka.

Akademia Liderów Runku Kapitałowego to projekt edukacyjny zainicjowany w 2006 roku. Program składa się z bezpłatnych szkoleń, realizowanych podczas Szkoły Letniej oraz płatnego Stażu, w trakcie którego każdy Stypendysta odbywa staż w jednej z firm Partnerskich.

Uczestnikami projektu są utalentowani studenci i absolwenci, pasjonaci rynku finansowego, którzy w swoim działaniu kierują się etyką i chętnie współpracują z innymi członkami programu. Udział w Akademii daje możliwość poznania liderów polskiej gospodarki oraz ekspertów i praktyków rynku kapitałowego z całego świata oraz  nabycie odpowiednich umiejętności i wiedzy potrzebnych do dalszego kierowania swoją karierą, na najwyższym poziomie.

Celem projektu jest stworzenie społeczności młodych, kreatywnych i ambitnych ludzi, którzy staną się elitą świata finansów i rynku kapitałowego w Polsce.

Dzięki Akademii już dziś udało się zbudować silną grupę 230 Alumnów – osób doskonale wykształconych, profesjonalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą z innymi, a także uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach i inicjatywach na rynku oraz spotkaniach ze specjalistami branży.

-Ci co zostali wybrani, mam nadzieję, mamy nadzieję- bo to nigdy nie wiadomo- że będzie to dla Was przywilej i będziecie się czuć wśród nas, wśród alumnów jak w jednej wielkiej rodzinie, ale pamiętajcie że jest to również oprócz przywileju obowiązek, bo Wy – pierwsza edycja- dostaliście od alumnów, od fundacji projekt, który został przygotowany, na razie bez Waszego udziału, ale następne edycje czekają na Wasz wkład, czekają na to co nowego, jakie nowe zadania postawicie przed nimi, jakie nowe obowiązki, jakie wyzwania i będziemy potem wspólnie mogli się tym chwalić– mówiła, podczas Inauguracji, Ewa Paga, Prezes Zarządu Fundacji im. Lesława A. Pagi.


Relacja video z przebiegu inauguracji IX edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego.

[vc_video link=”http://youtu.be/Wbkn5_Ph_ek”]