Elektryczny Ford E-Transit wjeżdża na europejskie drogi. W pełni elektryczny Transit rozpoczyna pracę na europejskich drogach przed wprowadzeniem do sprzedaży seryjnej wiosną 2022 roku. Testy prowadzone będą przez klientów obsługiwanych przez wybranych, największych operatorów flotowych.

  • W pełni elektryczny Ford E-Transit rozpoczyna testy w największych europejskich flotach przed wprowadzeniem na rynek wiosną 2022 roku.
  • E-Transit będzie sprawdzał się w ramach intensywnych testów w warunkach realnej eksploatacji u kluczowych operatorów flot w sektorze pocztowym, komunalnym. Ponadto użyteczności publicznej, dostaw na ostatnią milę i artykułów spożywczych.
  • Do prób przystępuje pełna gama wariantów E-Transita, w tym podwozia z kabiną, furgony, chłodnie, wywrotki tylnozsypowe i bocznozsypowe.
Elektryczny Ford E-Transit wjeżdża na europejskie drogi -elektryczne ładowanie auta
Elektryczny Ford E-Transit wjeżdża na europejskie drogi

Testowanie prototypów E-Transita

W ramach prób, dziesięć prototypów E-Transita zostanie poddanych intensywnym testom. Głównie w warunkach realnej eksploatacji w sektorach: pocztowym, komunalnym, użyteczności publicznej. Ponadto dostaw na ostatnią milę i dostaw artykułów spożywczych w Niemczech, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wśród partnerów biorących udział w testach są AWB, Balfour Beatty, flota miejska Kolonii. Ponadto także DHL Express w Wielkiej Brytanii, DPD, Norwegian Post, Ocado i Recover Nordic.

Flota prototypów poddanych testom obejmuje pełną gamę wariantów E-Transita. W tym furgony, furgon z podwójną kabiną i podwozia z kabiną, o masie całkowitej od 3,5 do 4,25 tony. Ponadto także różne specjalistyczne konwersje nadwozia, które spełniają złożone wymagania eksploatacyjne, jakie muszą spełniać pojazdy Transit.

Testy są ostatnim etapem prac rozwojowych Forda nad nowym E-Transitem, po wyczerpującym programie prób na poligonach doświadczalnych Forda i w ośrodkach badawczych. Partnerzy biorący udział w badaniu będą eksploatować prototypy E-Transita przez okres sześciu lub 12 miesięcy.

Różnorodność specjalistycznych konwersji

Przede wszystkim E-Transit gwarantuje prostą i niekłopotliwą konwersję. Wykorzystuje te same podzespoły i elementy wyposażenia, które są instalowane w modelach Transita. Wybrane pojazdy testowe zostały poddane modyfikacjom we współpracy z autoryzowaną przez Forda siecią Qualified Vehicle Modifier. Co pozwala na zaprezentowanie wszechstronności platformy E-Transita.

Program testów dla klientów E-Transita jest kontynuacją zakończonego sukcesem wcześniejszego programu z udziałem Transita Custom Plug-In Hybrid. W ramach projektu część klientów poruszających się na co dzień w obszarach miejskich przejechała ponad 240 tys. km (150 tys. mil). Okazało się, że w centrum Londynu mogą oni w trybie bezemisyjnym pokonywać 75% swoich tras. Dalsze testy w Kolonii pomogły przedstawić korzyści płynące z zastosowania systemu dynamicznego geofencingu, która automatycznie uruchamiała bezemisyjny tryb EV Now w obszarach o szczególnie wysokim zanieczyszczeniu atmosfery, aby wpłynąć na poprawę stanu powietrza na obszarach miejskich.

Źródło: Ford