Mazda MX-30 – pierwszy „elektryk” w cenie benzynowego odpowiednika. Już 12 lipca startuje program polskich dopłat rządowych do samochodów elektrycznych „Mój elektryk”. Oznacza to obniżenie cen aut bezemisyjnych dla klientów indywidualnych o 18 750 zł. Ponadto aż o 27 000 zł dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Tego typu wsparcie elektromobilności było długo oczekiwanym rozwiązaniem. Systemom dopłat, obecnym już na większości rynków Unii Europejskiej, zawsze towarzyszy wyraźne ożywienie rynku samochodów napędzanych energią elektryczną.

  • Ekodopłata Mazdy w kwocie 10 tys. zł wspiera dopłatę rządową w ramach programu „Mój elektryk” w wysokości do 27 tys. zł
  • Mazda MX-30 dostępna w cenie podstawowej wersji benzynowej Mazdy CX-30. Innymi słowy od 105 900 zł dzięki połączeniu obu form promocji elektromobilności 
Mazda MX-30 – pierwszy „elektryk” w cenie benzynowego odpowiednika - czerwone auto zaparkowane  przed budynkiem.
Mazda MX-30 – pierwszy „elektryk” w cenie benzynowego odpowiednika

Przede wszystkim w tej edycji rodzimego programu maksymalna cena samochodu objętego dopłatami została podniesiona do 225 tys. zł brutto. (dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny nie ma limitu cenowego). Co oznacza, że pierwsza elektryczna Mazda – kompaktowy crossover MX-30 – kwalifikuje się do ulg rządowych. W ramach promocji elektromobilności Mazda Motor Poland postanowiła wzmocnić wsparcie swojego „elektryka” dodatkową kwotą w wysokości 10 tys. zł. Przyznawaną w ramach Ekodopłaty Mazdy każdemu klientowi indywidualnemu, który zamówi nową Mazdę MX-30.

Mazda MX-30 – bogate wyposażenie i atrakcyjny design

Dodatkowa kwota wsparcia ze strony Mazdy to wkład w rozwój elektromobilności. Marka jako importer samochodów elektrycznych wie, że także na jej barkach spoczywa obowiązek przybliżania nowej technologii klientom. Rok wcześniej Mazda sprzedała ponad 220 egzemplarzy Mazdy MX-30 objętych Ekodopłatą Mazdy. Oprócz jakości premium, bogatego wyposażenia i atrakcyjnego designu klienci oczekują konkurencyjnej oferty. I właśnie to otrzymują wszyscy zainteresowani elektryczną motoryzacją w wydaniu Mazdy.

Ekodopłaty na drodze do elektromobilności

Po zsumowaniu Ekodpołaty Mazdy w kwocie 10 tys. zł i najwyższej kwoty dopłaty rządowej w wysokości 27 tys. zł, nowa Mazda MX-30 może być dostępna dla klientów indywidualnych od zaledwie 105 900 zł. Innymi słowy w cenie podstawowej wersji benzynowej Mazdy CX-30, z którą dzieli płytę podłogową. To zdecydowany krok w stronę zrównania cen samochodów elektrycznych i spalinowych. Ponadto pozbycia się jednej z największych barier stojących na drodze upowszechnienia elektromobilności. Ekodopłata zostanie przyznana pierwszym 150 klientom na samochód z rocznika 2021. W dowolnej wersji wyposażenia, auto gotowe do odbioru lub zamówione do produkcji.

Mazda MX-30 to kompaktowy crossover, który został najchętniej wybieraną elektryczną nowością na rynku polskim w 2020 r. Już w podstawowej wersji oferuje bogate wyposażenie obejmujące m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie. Ponadto nawigację satelitarną, interfejs Apple CarPlay/Android Auto. Dodatkowo 18-calowe felgi z lekkich stopów, kamerę cofania, adaptacyjny tempomat i pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense. We wnętrzu wykonanym w jakości premium, 20% materiałów pochodzi z recyklingu. Mazda MX-30 z silnikiem o mocy 145 KM i akumulatorem o pojemności 35,5 kWh dostępna jest od 105 900 zł z Ekodopłatą. I dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla posiadaczy Karty dużej rodziny. W cenie od 114 150 zł z Ekodopłatą i dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla pozostałych osób fizycznych.

Źródło: Mazda