Maserati spotyka Massima Botturę. Tradycja to składnik, który napędza nas w drodze ku przyszłości. Ta idea łączy Maserati z Massimem Botturą – ambasadorem marki spod znaku trójzębu i protagonistą włoskiej kuchni. Obdarzonym geniuszem przenoszenia w przyszłość tego, co najlepsze z przeszłości. Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury, zaprezentowane 1 lipca, jest wynikiem partnerstwa pomiędzy włoską firmą a szefem kuchni, który tak jak Maserati pochodzi z Modeny. I tak jak Maserati potrafi przekraczać wszelkie oczekiwania. Samochód stanowi sumę tej współpracy – eksplozję kreatywności, rzadki przejaw wolności wypowiedzi i wizualną ekspresję życia, które przybiera jaskrawe barwy. 

Levante, pierwszy SUV Maserati, to pojazd, który nie zna granic. W rezultacie jest idealnie czystą kartą dla potężnego przypływu energii. W topowej wersji Trofeo, z silnikiem V8 o mocy 580 KM, Levante najpełniej łączy osiągi, przyjemność z jazdy i prędkość. Fuoriserie Edition wyróżnia nadwozie Blu Stradale z kolorowymi plamami. Znajdują się one również na wstawkach w kabinie, na desce rozdzielczej oraz konsoli środkowej.

Maserati spotyka Massima Botturę- wnętrze auta Maserati
Maserati spotyka Massima Botturę

Maserati – eksplozja kreatywności

W wyobraźni Massima Bottury doświadczenie jazdy w terenie, naturalnym środowisku Levante, jest niczym malarstwo gestu. W młodości, dorastając we włoskiej dolinie motoryzacyjnej, szef kuchni uwielbiał ścigać się lokalnymi drogami. Przede wszystkim ze swoimi starszymi braćmi za kierownicą klasycznych aut. Rezultatem były karoserie pokryte błotem lub „wyścigowymi szramami”, jak pieszczotliwie nazywa je Bottura. Zupełnie jak w życiu – każdy z nas jest bohaterem własnej przygody. Zmieniają nas przeżyte doświadczenia, kształtują spotkania, zwycięstwa i porażki, naznaczone żywymi kolorami kultury. W końcu, pozostając sobą, stajemy się też kimś innym. Aby zapamiętać wartość tej lekcji, po swoich off-roadowych wyścigach Massimo Bottura przez wiele dni celowo nie zmywał błota z samochodu. 

Jego specjalne Levante Trofeo powstało w ramach programu personalizacji Maserati Fuoriserie, który oferuje klientom najróżniejsze alternatywy. Pozwalające dopasować ich Maserati do swojego gustu. Samochód to element garderoby, który dumnie „nosi się” na drogach świata w geście wyrażania siebie. Ponadto jako symbol koncepcji współczesnego luksusu. 

Maserati Fuoriserie to czysta kartka papieru, a marka oferuje szeroką gamę narzędzi do rysowania oraz kolorów. Całą resztę pozostawiając inspiracji klienta – pozwalając mu wcielić się w rolę trendsettera i wyrazić własną, osobistą kreatywność. 

Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury

Maserati, aby pomóc klientom odnaleźć drogę wśród tysięcy możliwych kombinacji, jako punkt wyjścia stworzyło trzy podstawowe kolekcje: Corse, Unica i Futura. To trzy klastry, które wyrażają siłę marki i reprezentują jej wartości, łącząc sportowy charakter z elegancją i innowacyjnością. Program oferuje bogaty zestaw modyfikacji modeli Ghibli, Quattroporte i Levante. Na zamówienie dostępne są teraz nowe lakiery i malowania nadwozi, kolory obręczy i zacisków hamulców. Ponadto także specyficzne kombinacje wykończenia wnętrz z różnymi schematami kolorów szwów oraz wystrojów. Korzystając z szerokiej palety odcieni nadwozia i malowań, personalizować można również nowy supersamochód MC20. Z czasem kolekcje Fuoriserie mają być wzbogacane i odnawiane; program obejmuje też dodatkowy poziom „Sartoria”, pozwalający na spełnienie jeszcze bardziej indywidualnych wymagań klientów. 

Levante Trofeo Fuoriserie Edition dla Massima Bottury, zaprezentowane podczas festiwalu Motor Valley 2021 w Modenie, ucieleśnia koncepcję kreatywności, którą „wyznają” zarówno eksperci programu personalizacji Maserati Fuoriserie, jak i Massimo Bottura Koncepcję otwartą na nowe doświadczenia, piękno oraz odkrywanie swojego prawdziwego ja poprzez spotykanie innych ludzi na drodze życia.

Źródło: Maserati S.p.A.