Mercedes dla rodzin oraz miłośników sportu i rekreacji. Mercedes-Benz Vans rozszerza swoje portfolio produktów dla rodzin oraz miłośników sportu i rekreacji. Poszerza ofertę w segmencie małych samochodów dostawczych o Klasę T, która niebawem pojawi się na rynku. Zaprojektowana dla rodzin i wszystkich tych prywatnych klientów, niezależnie od wieku, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Ponadto potrzebują dużo miejsca oraz maksymalnej funkcjonalności bez rezygnacji z komfortu.

Klasa T w atrakcyjny sposób wprowadzi ich do świata Mercedes-Benz.Ten bardzo już zbliżony do wersji seryjnej pojazd koncepcyjny łączy w sobie dużą i wielofunkcyjną przestrzeń dla maksymalnie siedmiu pasażerów. Ponadto obszerny bagażnik z typowym dla Mercedesa wysokim poziomem designu i atrakcyjności, komfortu, funkcjonalności, łączności i bezpieczeństwa. W ten sposób Mercedes-Benz Vans przekłada formułę, która przyniosła sukces Klasie V, na kompaktowy format, wprowadzając nową jakość premium do segmentu małych vanów.

Nowy van od Mercedesa dla rodzin oraz miłośników sportu i rekreacji - wnętrze auta Mercedes
Nowy van od Mercedesa dla rodzin oraz miłośników sportu i rekreacji

Klasyczny design w atrakcyjnej cenie

Design nadwozia wyróżnia się wyważonymi proporcjami i zmysłowym ukształtowaniem powierzchni. Muskularna sylwetka i efektowne nadkola podkreślają moc i ekscytujący wygląd pojazdu. Charakterystyczny czarny panel z reflektorami LED łagodnie opływa maskę, na której lśni gwiazda. Ponadto trójramienne gwiazdy różnej wielkości z efektem 3D połyskują w całym pojeździe: począwszy od przedniej maski poprzez 21-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich z błyszczącym wykończeniem, aż po panoramiczny dach i elektryczny longboard z tyłu. Dodatkowo przednie reflektory LED łączy z tylnymi lampami LED listwa świetlna. W połączeniu z błyszczącą czernią lakieru tworzy to wyjątkowej jakości fascynujący kontrast estetyczny.

W środku Concept EQT jest równie ekscytujący i stylowy, jak z zewnątrz – charakteryzuje się eleganckim kontrastem czerni i bieli. Siedzenia są pokryte białą skórą nappa; aplikacje z plecionej skóry na środkowej części siedzenia są wykonane ze skóry pochodzącej z recyklingu. Wzrok przyciąga szczególnie deska rozdzielcza o zmysłowym designie. Górna część ma kształt profilu skrzydła i dynamicznie łączy się z zestawem wskaźników, nad którym znajduje się praktyczny półzamknięty schowek. Co zapewnia łatwy dostęp do ważnych akcesoriów lub dokumentów. Okrągłe wloty powietrza w błyszczącej czerni, ocynkowane elementy ozdobne oraz wielofunkcyjna kierownica z przyciskami Touch Control podkreślają wysokiej jakości, nowoczesny wygląd. Stylowego charakteru wnętrza dopełnia nastrojowe oświetlenie na konsoli środkowej, w drzwiach i we wnęce na nogi.

Intuicyjny system informacyjno-rozrywkowy MBUX

Dzięki systemowi informacyjno-rozrywkowemu MBUX (Mercedes-Benz User Experience) Mercedes-Benz wprowadza innowacyjną koncepcję obsługi pojazdu i wyświetlacza do segmentu małych samochodów dostawczych. System można wygodnie obsługiwać za pomocą centralnego wyświetlacza z funkcją dotykową. Ponadto przycisków dotykowych na kierownicy oraz, opcjonalnie, asystenta głosowego „Hej Mercedes”. Dzięki funkcjom predykcyjnym MBUX może przewidzieć, co kierowca chciałby zrobić dalej. Na przykład, jeśli ktoś regularnie dzwoni do określonej osoby w piątki w drodze do domu, system zasugeruje jej numer telefonu na wyświetlaczu w tym dniu tygodnia. Inne zalety MBUX w połączeniu z Mercedes me connect obejmują bieżące informacje o ruchu drogowym i aktualizacje online.

Różnorodność i funkcjonalność w stylu Mercedesa

Concept EQT (długość / szerokość / wysokość: 4945/1863/1826 milimetrów) jest wyposażony w przesuwne drzwi po obu stronach kabiny z wyjątkowo dużym wejściem. Dzięki czemu można bez problemu dostać się do obu pełnowymiarowych pojedynczych foteli w trzecim rzędzie. W drugim rzędzie siedzeń można zamontować trzy foteliki dziecięce obok siebie. Panoramiczny dach ozdobiony naniesionymi laserem trójramiennymi gwiazdami wypełnia wnętrze światłem. Elegancka sylwetka pojazdu, przypominająca z profilu butelkę rozszerzającą się od przodu do tyłu, sprawia, że ​​pojazd wydaje się dłuższy. Stromo zakończony tył z wygodną, ​​pionową klapą i oknem zapewnia wyjątkowo przestronną przestrzeń ładunkową. Jeśli potrzeba więcej miejsca, siedzenia trzeciego rzędu można całkowicie złożyć lub wyjąć. Pozostawiając wystarczającą ilość miejsca na wózek dziecięcy, transporter dla psa lub sprzęt rekreacyjny.

Kiedy debiut na rynku?

Nowa Klasa T, która zostanie wprowadzona na rynek w 2022 r. Uzupełnia portfolio Mercedes-Benz Vans w segmencie małych samochodów dostawczych wraz z przeznaczonym dla klientów biznesowych Citanem, który swoją premierę będzie świętował w tym roku. Razem z w pełni elektrycznym wariantem. Elektryczna wersja Klasy T, pojazdu dla klientów prywatnych, pojawi się w późniejszym terminie.

Źródło: Mercedes Benz