LOT startuje z nowymi kierunkami na wakacje. Szybkie tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń spowodowały, że LOT wraz z biurami podróży planuje kształt nowej siatki połączeń. Dodatkowo uzupełnia ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwuje sytuację epidemiczną oraz popyt na poszczególne kierunki. W miarę możliwości planuje też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie. Tego lata na pasażerów czeka więcej połączeń turystycznych z kilku portów krajowych. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne LOT-u tego lata będą dostępne również z portów regionalnych. Analizy oraz luzowane przez poszczególne kraje obostrzenia wskazują na stopniowe odbudowywanie się ruchu lotniczego w nadchodzących miesiącach. LOT uzupełnił ofertę połączeń realizowanych w sezonie letnim. Połączenia będą realizowane nie tylko z Warszawy, ale również z portów regionalnych.

LOT startuje z nowymi kierunkami na wakacje- morze i ląd  z lotu ptaka
LOT startuje z nowymi kierunkami na wakacje

W te wakacje pasażerowie LOT-u będą mogli wybrać następujące kierunki:

  • z Gdańska do Burgas
  • z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (Leukada w regionie Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu),
  • na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu),
  • z Poznania na Majorkę,
  • z Rzeszowa do Zadaru.
  • Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi,
  • Wrocławia do Barcelony, na Kos.

Połączenia wystartują od 18 czerwca br. Większość z nich oferowana będzie z częstotliwością jednej rotacji tygodniowo.

Przede wszystkim oprócz nowych kierunków wakacyjnych, latem LOT będzie obsługiwał dostępne już w systemach rezerwacyjnych połączenia sezonowe m.in. na Zakintos, do Kalabrii, do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos, Palermo, do Olbii, na Maltę, na Santorini, Korfu, Ibizę, do Heraklionu. Ponadto do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany. Ich start planowany jest na 28 maja br. Rejsy wakacyjne mają oznaczenie numerami LO8XXX. Pasażerowie polecą nowoczesnymi samolotami Boeing 737.

Źródło: LOT