Amazon: Rozwój firmy to rozwój pracowników. Amazon jest obecny w Polsce od 2014 roku i zatrudnia na stałe ponad 18 000 pracowników. „Zatrudniaj i rozwijaj najlepszych” to jedna z zasad przywództwa, którymi kieruje się firma. Amazon dostrzega talenty i promuje pracowników, oferując im długoterminowe możliwości rozwoju. Aż 2 358 pracowników centrów logistycznych awansowało od momentu rozpoczęcia działalności firmy w Polsce. Natomiast 601 pracowników otrzymało awans na wyższe stanowiska tylko w 2020 roku. Ponadto, polscy pracownicy sprawują kierownicze funkcje w strukturach operacyjnych organizacji w skali europejskiej i globalnej.

  • Amazon zapewnia pracownikom długoterminowy rozwój zawodowy
  • 601 pracowników centrów logistycznych otrzymało awans na wyższe stanowisko w 2020r.
  • W sumie 2 358 pracowników centrów awansowało od początku działalności Amazon w Polsce

Rozwój firmy i pracowników przepisem na sukces

-„Przepis na sukces w Amazon? Myślę, że droga każdego z nas jest indywidualna, ale jest wiele czynników, które mogą nam pomóc osiągnąć ten cel. Pamiętaj, aby być elastycznym i odważnym oraz zawsze staraj się mierzyć wysoko! „– radzi kandydatom i kolegom z zespołu Adam Śródecki, Senior Operations Manager w centrum logistycznym w Łodzi. W Amazon pracuje od 2014 roku, zaczynał jako pracownik poziomu początkowego w centrum logistycznym Amazon w Sadach pod Poznaniem i od tego czasu obejmował kolejno role Team Leadera, UE Central Flow Lead, EU Central Flow Area Managera oraz Operations Managera. Obecnie pracuje jako Senior Operations Manager w Amazon w Łodzi.

Amazon: Rozwój firmy to rozwój pracowników - mężczyzna w maseczce pakuje paczki na magazynie.
Amazon: Rozwój firmy to rozwój pracowników

Potwierdza to Anna Harezlak, Area Manager w centrum logistycznym w Gliwicach, która wcześniej pracowała jako dyrektor szkoły.

„Karierę w Amazon zaczynałam jako Team Leader. Po 9 miesiącach zaaplikowałam na stanowisko Area Managera w nowo tworzącym się centrum logistycznym, lecz byli lepsi kandydaci. Udział w panelu rekrutacyjnym jednak sprawił, że zostałam dostrzeżona przez Senior Operations Managerów i zaproponowano mi stanowisko Interim Area Manager. Po pół roku otrzymałam stanowisko Area Managera na dziale pick. Półtora roku później zdecydowałam, że czas iść dalej i zgłosiłam się do nowo otwartego centrum robotycznego w Gliwicach. W nowym obiekcie zawsze jest ogrom możliwości. – mówi Anna.

-„W 2019 roku nie wiedziałem nic o pracy w centrum logistycznym. Nie miałem doświadczenia w tej dziedzinie. Nie byłem również pewny, czy ta praca spełni moje oczekiwania. Dzięki wsparciu ze strony mojego Managera i Team Leaderów wiele się nauczyłem o procesach, które tu zachodzą. Włożyłem w to dużo pracy, aby być tu, gdzie teraz jestem” – mówi Damian Chaber, Team Leader w Łodzi, który zaczynał jako pracownik podstawowego poziomu, a obecnie zajmuje kierownicze stanowisko.

Benefity pracownicze w Amazon

Amazon oferuje bardzo atrakcyjne wynagrodzenie oraz pakiet świadczeń już od pierwszego dnia pracy. Obejmujących bezpłatny dojazd do pracy autokarem na wybranych trasach, ciepły posiłek za złotówkę i prywatną opiekę medyczną. Ponadto długoterminowe możliwości rozwoju oraz przyjazną atmosferę pracy.

W Amazon uważa się, że każdy powinien mieć równe szanse, jeśli chodzi o naukę nowych umiejętności i rozwój kariery. „Postaw na Swój Rozwój” to innowacyjny program dla pracowników, którym zależy na nowych kompetencjach i zmianie zawodu. Dzięki „Postaw na Swój Rozwój” pracownicy, którzy pracują w firmie co najmniej rok, mogą otrzymać dofinansowanie do 26 000 zł w ciągu 4 lat na opłacenie czesnego oraz kursów i materiałów edukacyjnych. Uczestnicy programu nie są związani żadną umową lojalnościową. Do tej pory na całym świecie w programie „Postaw na Swój Rozwój” wzięło udział 40 000 osób. Najpopularniejszymi kursami zawodowymi w 2020 roku w Polsce są takie kierunki jak transport, informatyka oraz mechanika i rzemiosło.

Źródło: Amazon