Home Nieruchomości Dobra lokalizacja, dodatkowe udogodnienia i mniej niż 300 zł za dobę –...

Dobra lokalizacja, dodatkowe udogodnienia i mniej niż 300 zł za dobę – tego od hoteli oczekują ich goście

56% gości hotelowych chce przebywać w niepowtarzalnych wnętrzach, a od hotelu designerskiego oczekuje funkcjonalności, nowatorskich rozwiązań i bogatej oferty kulinarnej. Portal hotelowy HRS przygotował kolejny raport dotyczący hotelarstwa – tym razem zapytał Polaków o hotele designerskie. Sprawdź, co ankietowani o nich sądzą, jakie są ich oczekiwania oraz jak często w nich nocują.

Ponad połowa Polaków nocowała w hotelu designerskim

Coraz więcej Polaków regularnie (nawet 7 razy do roku) nocuje w hotelach – zarówno w ramach podróży służbowych, jak i w trakcie prywatnych wyjazdów. Popularnymi miejscami noclegu stają się również hotele designerskie – aż 56% ankietowanych, którzy regularnie nocują w hotelach, wybrało przynajmniej raz tego typu obiekt. Co ciekawe, nie są to jednorazowe podróże – 82% z nich deklaruje, że w przyszłości ponownie odwiedzi hotel designerski.

Najważniejsza jest lokalizacja hotelu, design plasuje się na drugim miejscu

Dla gości hotelowych większe znaczenie niż design czy wyjątkowy styl hotelu ma jego lokalizacja. Z jednej strony według 57% ankietowanych to ona decyduje o wyborze obiektu noclegowego. Właściciele hoteli designerskich zdają sobie z tego sprawę i lokują swoje hotele w centrum miast (48% hoteli biorących udział w ankiecie). Z drugiej strony funkcjonalność przestrzeni hotelowej oraz jego wygląd również ma istotne znaczenie dla odwiedzających. 56% ankietowanych podkreśla, że od hotelu oczekuje niepowtarzalnego designu wnętrz, a 16% gości liczy na dodatkowe udogodnienia.

Mniej niż 300 zł za nocleg w hotelu designerskim

Dla 26% ankietowanych głównym powodem niezdecydowania się na nocleg w hotelu designerskim była zbyt wysoka cena noclegu. Natomiast aż 72% Polaków, którzy nocowali już w tego typu obiektach, było w stanie zapłacić za nocleg w 2-osobowym pokoju nie więcej niż 300 zł. Jedynie 4% ankietowanych zadeklarowało, że za dobę hotelową może zapłacić więcej niż 500 zł.

Więcej informacji o hotelach designerskich w Polsce, w tym o zmianach, trendach
i spostrzeżeniach hotelarzy na temat branży, znajduje się w raporcie Hotelowy Design przygotowanym przez HRS.

Źródło: informacja prasowa HRS