Aurec Home, doświadczony gracz na rynku nieruchomości rozpoczął sprzedaż mieszkań z osiedla Fabrica Ursus. Oryginalna inwestycja powstaje w zachodniej części stolicy, przy ul. Dyrekcyjnej.

Aurec Home w myśl europejskiego trendu architektonicznego, podjął się rewitalizacji zabytkowych fragmentów ścian historycznej fabryki Ursus, by uczynić z nich nowoczesne osiedle mieszkaniowe. Dzięki staraniom dewelopera na podstawie prawomocnego pozwolenia na budowę wydanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, zostaną zachowane pozostałości ścian dawnych budynków fabryki Ursus oraz bardzo starannie wkomponowane w projekt osiedla. O nietuzinkową architekturę warszawskiej inwestycji, unikatowe połączenie tradycji z przyszłością zadbał autor projektu osiedla – architekt Adam Wagner z pracowni PBPA Projekt.

Fabrica Ursus z wkomponowanymi w zabudowę historycznymi elementami dawnej fabryki Ursus będzie osiedlem bardzo nowoczesnym, wyposażonym w inteligentne technologie i najnowsze rozwiązania ekologiczne. Prace na placu budowy już ruszyły, prowadzimy je bardzo starannie razem z doświadczonym generalnym wykonawcą firmą Hochtief – komentuje Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu Aurec Home.

Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży! - młodzi ludzie spacerują po nowoczesnym osiedlu.
Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży! / Wizualizacja osiedla Fabrica Ursus od Aurec Home

Fabrica Ursus – nowe osiedle w starej fabryce

Niewątpliwie największym atutem osiedla Fabrica Ursus jest jego wysublimowany klimat. Budowle tego typu wpisują się w trend idei zero waste — odnowione, przebudowane, zmodernizowane budynki, wyposażone w duże przeszklenia i bogate rozwiązania technologiczne, dostają drugie życie. Atrakcyjna lokalizacja i ciekawa historia nowo powstałej inwestycji sprawiają, że mieszkańcy będą na co dzień doświadczać niepowtarzalnej atmosfery kultowego miejsca.

Część A, czyli dawna brama i hala fabryczna poza wkomponowanymi zabytkowymi murami, zapewnią mieszkańcom bliskość usług, restauracji oraz doznań kulturalnych. Dwa budynki mieszkalne będą składać się z 6-7 kondycji i zostaną wykończone ciemnoszarą elewacją, w nowoczesny sposób nawiązującą do industrialnej przeszłości tego terenu. Powstanie około 135 mieszkań, nabywcy mogą wybierać z lokali o metrażach od 36 do 80 mkw. Obiekty będą także wyposażone w dwukondygnacyjny garaż podziemny, który zapewni wystarczającą ilość miejsc parkingowych wszystkim mieszkańcom.

Priorytetem Aurec Home jest zrównoważone budownictwo i kreowanie przestrzeni przyjaznych do życia z poszanowaniem środowiska naturalnego. Na terenie nowoczesnej inwestycji Fabrica Ursus nie zabraknie drzew, krzewów, kwiatów, a także ekologicznych rozwiązań tj. panele fotowoltaiczne, wentylacja mechaniczna czy gruntowne wymienniki ciepła. Lokatorzy będą mieli także dostęp do prywatnej siłowni oraz stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Osiedle znajduje się blisko stacji PKP URSUS, przystanków autobusowych i centrum handlowego Factory Ursus. W okolicy znajdują się także szkoły i przedszkola, ścieżki rowerowe i parki. 

Co ważne Aurec Home w ramach realizacji projektu Fabrica Ursus A1 wyremontuje również ulicę Dyrekcyjną, co jest bardzo ważne, szczególnie dla osób, które już mieszkają w okolicy – dodaje Mariola Żak.

Fabrica Ursus – połączenie tradycji z nowoczesnością

Modernizacja starych budynków przemysłowych daje im drugie życie i jest pomostem łączącym historię danego miejsca ze współczesnością. W Polsce prym w industrialnych inwestycjach wiedzie pofabryczna Łódź, natomiast w stolicy to właśnie Fabrica Ursus jest jedną z nielicznych tego typu inwestycją. Deweloper szanuje historię zabytkowego miejsca i miasta. Dlatego działania w ramach projektu Fabrica Ursus prowadzi zgodnie z instrukcją oraz wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, które mają na celu zabezpieczenie i uchronienie przed dalszym niszczeniem pozostałości ścian dawnych zabudowań fabryki.

Prowadzone przez Aurec Home prace zgodnie z zatwierdzonym harmonogramem konserwatorskim dotyczą: zabezpieczenia, odnowienia metodami konserwatorskimi, renowacji, demontażu wtórnych elementów, uzupełnień metodą murarską czy też przemurowań elementów uszkodzonych lub w złym stanie. Co ważne, obecnie nie prowadzimy żadnych prac porządkowych na terenach po dobudówce dawnej lakierni oraz ruinach budynków powojennych na działce przy ulicy Ogniowej. Jest to inne przedsięwzięcie, a pozwolenie na budowę w tej części jest w trakcie procedur – komentuje Mariola Żak z Aurec Home.

Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży! - młodzi ludzie spacerują po nowoczesnym osiedlu.
Mieszkania w Fabrica Ursus już w sprzedaży! / Wizualizacja osiedla Fabrica Ursus od Aurec Home

Fabrica Ursus – ruszyła sprzedaż lokali

Aurec Home z początkiem marca 2024 r. rozpoczął sprzedaż lokali z inwestycji Fabrica Ursus. Mieszkania z wyjątkowym klimatem można kupić za gotówkę lub na kredyt. Klienci, którzy na zakup nieruchomości potrzebują uruchomić kredyt hipoteczny, mogą liczyć na pomoc inwestora. Deweloper współpracuje z firmą pośrednictwa finansowego – Notus Finanse, która gwarantuje otrzymanie kredytu na najlepszych warunkach oraz pełne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o finansowanie.

Artykuł powstał we współpracy z patronem portalu Aurec Home.