Home Biznes Bio-Biznes The Body Shop z nową kampanią – walczy o prawa zwierząt

The Body Shop z nową kampanią – walczy o prawa zwierząt

Popularna marka chce zaprzestania badań wykonywanych na zwierzętach i zachęca do podpisywania petycji. Wspiera tym samym hasło marki, że jej kosmetyki są wolne od takich działań.

Na instagramowym profilu @TheBodyShop zachęcił do podpisywania petycji o zaprzestaniu testów na zwierzętach, skierowaną do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Do dzisiaj petycję podpisało już ponad 7,5 milionów osób; firma walczy o 8 milionów podpisów. Według petycji, badania na zwierzętach miałyby być zabronione końcem 2020 roku.

Na stronie The Body Shop z petycją czytamy: – Byliśmy pierwszą światową marką branży beauty, która rozpoczęła walkę przeciw testom na zwierzętach. Przez ostatnie trzy dekady, współpracowaliśmy z Cruelty Free International, a nasze wspólne wysiłki doprowadziły do zakazu testów w Unii Europejskiej w 2013 roku. Ale to nie wystarczy. Zwierzęta są nadal wykorzystywane w imię piękna a my chcemy, by to okrucieństwo skończyło się wszędzie i już na zawsze. Dodatkowo: – Naszym celem jest możliwe do egzekwowania i egzekwowane, harmonijne prawo, które zakończy wykorzystywanie zwierząt do testów kosmetyków.

W momencie zorganizowania kampanii #ForeverAgaistAnimalTesting (https://www.instagram.com/explore/tags/ForeverAgainstAnimalTesting/), The Body Shop należało do grupy L’Oreal, która testuje kosmetyki na zwierzętach “w momencie, gdy wymaga tego prawo”. Dziś jednak, marka kosmetyczna została przejęta przez brazylijski koncern Natura. Deklaruje on, że jego działania pozbawione są jakiegokolwiek okrucieństwa względem zwierząt. By temu dowieść, firma aktualnie współpracuje z pro-zwierzęcą organizacją pozarządową Naturewatch.

To już kolejny przejaw „ludzkiego zachowania” marki – The Body Shop ogłosiło jakiś czas temu, że każdy sprzedany krem do rąk z limitowanej edycji zasili fundusz na rzecz fundacji walczących o przywrócenie wolności dzikim zwierzętom. Celem jest uzbieranie 650 tysięcy funtów, które miałyby wspomóc konta takich organizacji jak Fauna and Flora International (FFI) czy the Queensland Koala Crusaders, działającej na rzecz koali.

 

Jeśli wspierasz takie projekty, a dobro zwierząt nie jest Ci obce, wejdź i podpisz petycję:

https://foreveragainstanimaltesting.com