Ranking: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek w 2021 roku. Czy w Polsce można zorganizować z sukcesem nietypową zbiórkę na budowę baśńroweru, Ciemną Stronę Mydła, rekonstrukcję gniazda proceratopsów czy remont Ryszarda? Odpowiedź choć nie jest intuicyjna, to zaskoczy wielu. Tak można i zdarza się to dość często. Co ważne, średnia wartość takich zbiórek to ponad 28 tysięcy zł. Mediana wpłat zaś to 117 zł. Oto ranking 2021 r. najbardziej nietypowych, internetowych zrzutek zakończonych sukcesem.

Polacy, jak mało który naród jest bardzo przedsiębiorczy, a do tego kreatywny w wymyślaniu niecodziennych pomysłów. To stwierdzenie dotyczy także internautów, którzy organizują zbiórki internetowe liczone już w setkach tysięcy. Warto podkreślić, że udaje im się już sfinansować co drugą zrzutkę w internecie. Tak wynika ze statystyk największej w Polsce platformy crowdfundingowej do organizacji zbiórek na wszelkiego typu projekty. W tym charytatywne, społeczne, biznesowe i indywidualne – zrzutka.pl.

Ranking: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek w 2021 roku - kobieta siedzi na łóżku i pisze na klawiaturze laptopa.
Ranking: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek w 2021 roku

Oryginalne i nietypowe zbiórki

Kreatywne zbiórki powstają jak grzyby po deszczu. Co więcej, wiele z nich udaje się sfinansować, a nierzadko organizatorzy zbierają więcej niż planowali. O sukcesie przede wszystkim decyduje niestandardowe podejście do promocji, zaangażowanie znajomych i mediów, w tym społecznościowych, a nierzadko celebrytów. Nieodzowna jest także determinacja w dążeniu do celu, dobrze określona grupa docelowa i klarowanie oraz konsekwentnie prowadzona komunikacja oraz marketing dla zbiórki.

Mediana zebranych kwot wśród pierwszej dziesiątki nietypowych zrzutek to 21 460 zł. W celu zebrania takiej kwoty, wystarczyło skutecznie przekonać do swojego pomysłu 171 wspierających, którzy najczęściej wpłacili po 117 zł każdy. Większe kwoty zbiórek, których wartość zbliża się do 90 tysięcy złotych, wymagają zaangażowania w finansowaniu społecznościowym znacznie większej ilości osób, tj. blisko 2 tysięcy, którzy wpłacili po 43 zł. Największa średnia wpłata w TOP 10, to 226 zł, wartość zbiórki 28 128 zł, na która średnio zrzuciło się 429 osób.

Platforma zrzutka.pl opracowała subiektywne zestawienie nietypowych i oryginalnych zbiórek 2021 roku, które uzyskały finansowanie na poziomie minimum 100% deklarowanego celu. Poniżej ranking „TOP 10 niecodziennych zrzutek 2021 r.”.

Ranking: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek w 2021 roku - tabelka z wynikami najbardziej nietypowych zbiórek.
Ranking: 10 najbardziej oryginalnych zrzutek w 2021 roku

Źródło: zrzutka.pl

Przeczytaj także: Polskie miasta – które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów?

Polskie miasta – które cieszą się największym zainteresowaniem inwestorów? Warszawa, Wrocław, Poznań, Łódź, Trójmiasto, Kraków oraz pierwszy raz Katowice – to miasta poddane analizie w 3. edycji badania Antal – Business Environment Assesment Study, którego partnerami są Cushman & Wakefield oraz Vastint, natomiast patronami PAIH oraz Fundacja Pro Progressio. Rozwój inwestycyjny polskich aglomeracji w głównej mierze jest kształtowany przez potencjał zatrudnienia, infrastrukturę i dostępność powierzchni biurowych, a także potencjał edukacyjny. Jak w zestawieniu wypadają poszczególne miasta?