Home Finanse Pieszy będzie miał pierwszeństwo na pasach! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany

Pieszy będzie miał pierwszeństwo na pasach! Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany

Statystyki niestety pokazują smutną prawdę. W wypadkach komunikacyjnych w Polsce ginie najwięcej osób w Unii Europeskiej w przeliczeniu na liczbę przejechanych kilometrów. Takie są wnioski płynące z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu – ETSC

76% kierowców za największy problem uważa zachowanie pieszych na pasach, dodatkowo nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przez kierowcę to trzecia najczęstsza przyczyna wszystkich wypadków drogowych w Polsce.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany

Jesteśmy w samym ogonie Unii Europejskiej jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach. Ginie w ostatnich latach średnio około 3000 osób i jest to liczba jedna z najwyższych w Europie, niestety – mówi Mateusz Morawiecki.

Odszkodowania za wypadek

Warto wiedzieć, że osoba poszkodowana w wypadku ma prawo do odszkodowania z kilku źródeł. M.in. z ubezpiecznia sprawycy mówi Jolanta Werner – Votum S.A.

Premier Mateusz Morawiecki zaproponował wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. W rezultacie chodzi o pierwszeństwo dla pieszego przed wejściem na pasy. A także ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym przez całą dobę. Ponadto także o utratę prawa jazdy z powodu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h również poza terenem zabudowanym.