InPost lokuje paczkomaty® w mniejszych miastach i na wsi. Lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie – uruchomił Paczkomat® nr 14.000 w liczących ponad 5 tysięcy mieszkańców Sejnach, w województwie podlaskim. Coraz więcej urządzeń znajduje się w mniejszych miastach i na wsi. Tym samym infrastruktura Paczkomatów® InPost jest największą i najlepiej dostępną siecią odbioru i nadawania przesyłek w Polsce.

​​​​​​​Lider rynku instaluje maszyny w ekspresowym tempie. W ramach programu Green City lokuje urządzenia przy współpracy z władzami samorządowymi i lokalnymi społecznościami. Przede wszystkim tak, aby urządzenia w sposób harmonijny wtapiały się w miejską przestrzeń. Dodatkowo, by jeszcze bardziej niwelować ślad węglowy obiegu paczki w ostatniej mili – do miast partnerskich trafiają zeroemisyjne samochody elektryczne. Przy nowo stawianych urządzeniach kładziemy także innowacyjną kostkę brukową oczyszczającą powietrze i wprowadzamy Paczkomaty® autonomiczne – zasilane energią słoneczną.

Paczkomaty® InPost w mniejszych miastach i na wsi - mapa miasta w zielonej apli.
Paczkomaty® InPost w mniejszych miastach i na wsi

Paczkomaty® InPost w małych miastach i na wsi

Paczkomaty są najbardziej ekologiczną formą zakupów internetowych. Z analiz InPostu wynika, że zamówienie przesyłki do paczkomatu zmniejsza emisję CO2 nawet o 75% w porównaniu do dostawy bezpośrednio do domu klienta. Tylko w 2020 roku dostawy do Paczkomatów® InPost ograniczyły emisję CO2 o ponad 180.000 ton. Dalszy rozwój i optymalizacja sieci Paczkomatów® InPost przyczyni się to do ograniczenia ruchu samochodowego w miastach. Co przełoży się na poprawę jakości powietrza i ochronę klimatu.

Marka stawia na równomierny rozwój sieci Paczkomatów®. Nieustannie spływają do firmy setki zgłoszeń i zapytań z całej Polski o lokalizacje w mniejszych miastach i na wsiach. Tam paczkomaty® są witane z entuzjazmem, gdyż rozwiązują wiele problemów lokalnych społeczności. Mieszkańcy nie muszą jechać kilka czy kilkanaście kilometrów do najbliższego punktu pocztowego. Dzięki nam mogą łatwo nadawać swoje paczki i zamawiać towary z odległych sklepów. Paczkomaty® stały się nieodłącznym elementem infrastruktury publicznej – zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach.

Źródło: InPost