Allegro Smart! Darmowe dostawy – realne korzyści. 2,8 mld zł – tyle Polacy zaoszczędzili dotychczas na darmowych dostawach w ramach pakietu Allegro Smart! Allegro Smart! to usługa, dzięki której Polacy mogą m.in. cieszyć się z darmowych i nielimitowanych dostaw do ponad 35 tysięcy punktów odbioru i automatów pocztowych, a także szybkiej i wygodnej dostawy kurierskiej. Rekordzista zaoszczędził przez ostatnie 3 lata 185 181 zł. Smart! to nie tylko zaoszczędzone pieniądze dla kupujących. Sprzedający, których oferty są objęte programem Allegro Smart!, uzyskują wzrost przychodów pięciokrotnie szybciej, niż ci, którzy nie korzystają z usługi Smart!. Kupujący w ramach tej usługi robią zakupy 2,5 razy częściej niż pozostali.

Usługa jest dostępna od sierpnia 2018 r. W tym czasie przeciętny Smartowicz zaoszczędził średnio ok. 450 zł. Zdarzają się jednak prawdziwi rekordziści. Jeden z użytkowników zaoszczędził bowiem przez ostatnie 3 lata 185 181 zł. Innemu z kolei koszt zakupu rocznego pakietu (49 zł) zwrócił się już po… 10 sekundach. Wyniki te sugerują, że pakiet przynosi oszczędności nie tylko kupującym – osobom prywatnym – ale też przedsiębiorcom, którzy dokonują hurtowych zakupów, np. za pośrednictwem Allegro Biznes.

Analiza pokazała również, że Smartowicze najchętniej robią zakupy wieczorami, szczególnie pod koniec tygodnia, a jeśli wcześniej – w porze lunchowej – to na początku tygodnia. Być może zainspirowani weekendowymi rozmowami z rodziną, wynagradzają sobie powrót do pracy drobnymi zakupami w sieci. Najczęściej dodają do koszyków rzeczy z kategorii elektronika, dom & ogród, ale też zdrowie i uroda czy moda.

Allegro Smart: darmowe dostawy - realne korzyści - kobieta siedzi przy biurku i pisze na klawiaturze laptop.a
Allegro Smart: darmowe dostawy – realne korzyści

Smart! Student i Allegro Family

W październiku 2020 roku został uruchomiony Smart! Student. Wszyscy studenci mogą aktywować Allegro Smart! na stronie www.allegro.pl/smart/student. Oprócz podstawowych świadczeń w ramach Allegro Smart! studentom, w ramach 6-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego i obniżonej ceny po jego zakończeniu, przysługują również dodatkowe korzyści od partnerów Allegro, takie jak zniżki na bilety FlixBus czy na bilety do Multikina.

Marka nie zapomina także o tych, którzy boją się zobowiązań i chcą najpierw przetestować upatrzony produkt lub usługę. Każdy klient może wypróbować Allegro Smart!, aktywując „Smart! na Start”. Dzięki programowi  w ciągu następnych 12 miesięcy może on za darmo 5 razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów. Ponadto zyskuje dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart!, festiwalu zakupowego Smart! Week czy też przedsprzedaży biletów na e-bilet.pl.

Co więcej, 15 lipca wystartowało Allegro Family, czyniąc codzienne zakupy na Allegro jeszcze łatwiejszymi. Dzięki możliwości tworzenia grup rodzinnych, ich członkowie mogą m.in. dzielić się korzyściami pakietu Smart! i pomagać sobie w zakupach. Dzięki temu aż 10 osób w grupie rodzinnej może korzystać ze Smarta!, płacąc za niego tylko raz i jest to taki sam koszt jak za indywidualny pakiet.

Błyskawiczne dostawy

Obecnie przeważająca większość zakupów z ponad 100 milionów ofert z Allegro Smart! dociera do klientów w 1-2 dni. Ponad 25 milionów oferuje dostawę już następnego dnia, a kilka milionów dotrze nawet tego samego dnia. Klienci Allegro Smart! bez żadnych dodatkowych opłat przesyłki docierają do Paczkomatów również w weekendy.

Polacy lubią odbierać zakupy zarówno z punktów, takich jak np. Paczkomaty, sklepy Żabka, stacje Orlen, kioski Ruch czy też własnej sieci odbioru Allegro Punkty w salonikach prasowych Kolportera, ale także w bardzo wygodny sposób od kurierów w dowolnym miejscu w Polsce. Obecnie 99%+ wszystkich ofert oznaczonych znakiem Smart! umożliwia też skorzystanie z kuriera, także całkowicie bezpłatnie. W zeszłym roku minimalna wartość zamówienia w przypadku darmowej dostawy kurierem została obniżona z 100 zł do 80 zł. Co więcej, już wkrótce klienci będą mogli odbierać swoje zamówienia z nowej, przyjaznej środowisku sieci automatów paczkowych Allegro, które są aktualnie montowane w wielu lokalizacjach w całej Polsce.

Allegro Smart to wiele korzyści

Klienci Allegro Smart! otrzymują też szereg dodatkowych korzyści poza bezpłatną dostawą i darmowymi zwrotami: dostęp do codziennie nowych, limitowanych ofert Smart! (Smart! Okazje) oraz festiwali zakupowych, takich jak nadchodzący w ostatnim tygodniu września Smart Week! z wyjątkowymi promocjami. Z kolei użytkownicy Allegro Pay, posiadający pakiet Smart!, mają też możliwość skorzystania z oferty specjalnej: zakupów na raty 3 x 0%.

Klienci Smart! bardzo chętnie korzystają z wyjątkowej możliwości kupienia biletów na wiele koncertów i imprez w przedsprzedażach niedostępnych dla innych klientów. Choć zwykle pula biletów wystarcza, by wszyscy zainteresowani kupili je wygodnie we współpracy z serwisem eBilet, to zdarzają się takie przedsprzedaże, które kończą się nawet w kilka lub kilkanaście minut.

Sprzedający zyskują pięciokrotnie

Sprzedający, których oferty są objęte programem Allegro Smart!, uzyskują wzrost przychodów pięciokrotnie szybciej, niż ci, którzy nie korzystają z usługi Smart!. Kupujący w ramach tej usługi robią zakupy 2,5 razy częściej niż pozostali. Szybsze dostawy i ich gwarantowany termin (dzięki wprowadzeniu Programu Szybkich Dostaw dla sprzedawców) zwiększają częstotliwości robienia zakupów i wydawane kwoty. Co ważne, Allegro finansuje większą część kosztów dostaw w ramach Smart!.

Źródło: Allegro