Drzewo za e-fakturę. EFL sadzi las. Na mapie Polski pojawi się nowy las. 30 tysięcy drzew posadzi Europejski Fundusz Leasingowy z okazji 30-lecia działalności. Każdy klient EFL, który zrezygnuje z faktury papierowej na rzecz elektronicznej, dołoży do lasu jedno drzewo. W ten sposób leasingodawca wspólnie ze startupem Dotlenieni.org zalesi ponad 5 hektarów na Warmii, w miejscowości Wpisowo, we wrześniu 2021 roku.

EFL już od trzech dekad uczestniczy w rozwoju branży leasingowej i przedsiębiorczości w Polsce. W ciągu 30 lat zdobył zaufanie ponad 330 tys. klientów, którzy sfinansowali aktywa o łącznej wartości  70 mld. zł. Takie doświadczenie zobowiązuje, między innymi do budowania wśród klientów świadomości poszanowania środowiska naturalnego. Większość z nich otrzymuje od firmy faktury papierowe, których łączna waga wynosi ponad 20 ton rocznie. Przy założeniu, że do wyprodukowania 1 tony papieru trzeba ściąć 17 drzew, tylko na potrzeby fakturowania co roku potrzeba 340 drzew. Dlatego firma chce wspólnie z klientami…posadzić las. Będzie on tym większy, im więcej firm przejdzie na fakturę elektroniczną. Cel to 30 tysięcy drzew na 30 lat działalności EFL.

EFL sadzi las. Drzewo za e-fakturę - biurko z laptopem, obok faktury i rachunki.
EFL sadzi las. Drzewo za e-fakturę

30 tysięcy drzew na 30 lat działalności EFL

EFL w jubileuszowym roku zachęca klientów do proekologicznej postawy i przekonuje o wyższości e-faktur nad jej papierowymi odpowiednikami. Każda zgoda przejścia na elektroniczną fakturę oznacza jedno posadzone drzewo w imieniu klienta. Im więcej firm do września 2021 roku zdecyduje się na elektroniczny dokument, tym więcej drzew posadzi EFL. Aktywowanie e-faktury jest bardzo proste. Każdy klient EFL może skorzystać z jednej z trzech opcji: przez portal KlientEFL, wysyłając maila lub poprzez infolinię.

Cel to 30 tysięcy sadzonek, które łącznie mogą zająć obszar o powierzchni ponad 5 hektarów. Zakładając, że 1 hektar lasu w ciągu 24 godzin wytwarza około 700 kilogramów tlenu i zaspokaja dobowe zapotrzebowanie 2,5 tys. osób, las EFL może „dotlenić” 12,5 tys. Polaków. Czyli tyle, ile mieszkańców liczą niewielkie miasteczka w Polsce.

Sadzimy las za e-fakturę

Do współpracy przy jubileuszowej akcji, EFL zaprosił startup Dotlenieni.org. To oni wraz z wolontariuszami odpowiadać będą za logistyczną stronę, czyli zakup drzewek i ich posadzenie. Wśród sadzonek będą dęby, sosny, brzozy, modrzewie i olchy.

Misja składa się z dwóch elementów. Pierwszy to realne działanie na rzecz poprawy środowiska poprzez tworzenie nowych obszarów zieleni. Dzięki temu zmieni się rzeczywistość i obecne oraz przyszłe losy pokoleń. Drugim, równie ważnym celem, jest tworzenie narzędzi, dzięki którym przedstawiciele biznesu mogą angażować się w działania prospołeczne.

Las o powierzchni 5,5 hektara powstanie we wrześniu 2021 roku na Warmii, w miejscowości Wpisowo.

Źródło:EFL