Home Bezpieczeństwo Skuteczne zabezpieczenie wakacyjnych imprez

Skuteczne zabezpieczenie wakacyjnych imprez

Okres wakacyjnych koncertów, dni miasta, festiwali muzycznych oraz wydarzeń, wymagających szczególnej ochrony w pełni. Nie bez znaczenia więc pozostaje jakość świadczonych usług w zakresie zabezpieczeń imprez masowych, w których jednorazowo uczestniczą tysiące uczestników, w tym dzieci.

Czy możemy czuć się bezpiecznymi podczas imprez masowych? Oczywiście, że tak i równie twierdząco odpowiadają na te pytania firmy ochroniarskie, które przykładają szczególną uwagę do zróżnicowanego charakteru masowych imprez i wydarzeń. Organizator każdej imprezy masowej zobowiązany jest do wypełnienia szeregu zobowiązań, regulowanych przez przepisy prawne, ale kluczowym aspektem dobrze przygotowanego wydarzenia jest dobór profesjonalnych partnerów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo uczestników.

Skonsultowaliśmy temat z przedstawicielem firmy ochroniarskiej Konsalnet, który jednoznacznie twierdził, że w zabezpieczeniu tego typu imprez, bardzo ważny jest odpowiedni dobór i szkolenie pracowników ochrony obsługujących tego rodzaju wydarzenia oraz efektywny dobór narzędzi działania – tak, by zarówno ochrona mienia, jak i (przede wszystkim) ochrona osób fizycznych były niezawodne. – Opracowując szczegółowy plan ochrony, staramy się na możliwie wczesnym etapie nawiązać ścisłą współpracę z organizatorami. Plan, który przygotowujemy, uwzględnia stopień zagrożenia i liczbę uczestników oraz pozwala na dopasowanie środków ochrony do wielkości obiektu. Uzgadniamy także sposób umundurowania pracowników ochrony, ich zadania oraz   szczególne wymagania organizatora wobec standardów bezpieczeńswa – komentował dla nas przedstawiciel marki Konsalnet.

Zabezpieczenie imprezy to także przygotowanie dodatkowego planu ochrony. Każdy organizator musi opracować plan zabezpieczenia przeciw pożarowego, a także uzyskać zgodę władz lokalnych na organizację imprezy masowej. Prywatne firmy ochroniarskie dbają także o pozostałe etapy zabezpieczenia, chociażby o organizację zaplecza medycznego, czy też sprzątanie terenu w trakcie i po imprezie. W ramach usług pełnej ochrony, wliczyć można także wynajęcie toalet przenośnych czy barier zaporowych.

Eksperci firmy Konsalnet podkreślają, że w ramach współpracy z organizatorami imprez uczestniczą także w przygotowywaniu regulaminów dla uczestników oraz doradzają w zakresie efektywnego zabezpieczenia punktów newralgicznych i przygotowania ew. dróg ewakuacji. W zależności od typu umowy z organizatorem do uprawnień służb porządkowych należy kontrola uczestników przy bramkach wejściowych w tym przeglądanie zawartości bagaży i odzieży, a także niedopuszczanie do „zagęszczania” się osób, które mogą blokować przejścia czy oznaczone strefy.

Więcej informacji o profesjonalnym zabezpieczeniu imprez masowych na stronie www.konsalnet.pl