Home Wydawnictwa Lektury dla menedżerów na 2018 r., czyli jak pogłębić swoją wiedzę z...

Lektury dla menedżerów na 2018 r., czyli jak pogłębić swoją wiedzę z obszaru HR

Miło nam jest poinformować, że aż dwie pozycje książkowe nad którymi patronat objął portal Biznes Tuba.pl zostały docenione przez portal pulsHR.pl i znalazły się wśród 10 książek roku 2018, które należy przeczytać!

Jeśli szukasz sposobów na poszerzenie swojej wiedzy dotyczącej działań z zakresu HR, to dobrze trafiłeś. Przypominamy dwie wyróżnione pozycje, które nie tylko pomogą zrozumieć nowe branżowe zagadnienia, ale inspirują do pracy. Lektury są nie tylko ciekawe, ale doskonale napisane, a liczne przykłady pozwalają szczegółowo poznać prezentowane zagadnienia.

Oto one:

Tytuł: HR Toolbox, czyli narzędownik menedżera HR –  autor: Grzegorz Filipowicz, rok wydania: 2018

– Żałuję, że nie było tej książki, kiedy zaczynałam karierę w HR. Napisana przyjaznym językiem, pełna praktycznych przykładów. Znakomita lektura zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają karierę w dziale personalnym, jak i dla tych, którzy mają dłuższy staż i chcieliby uporządkować wiedzę lub ją poszerzyć – niech ta opinia Mai Chabińskiej-Rossakowskiej, dyrektora HR w ING Banku Śląskim pozostanie najlepszą rekomendacją.

autor: Grzegorz Filipowicz, rok wydania: 2018

Tytuł: Dylematy HR-owców. Badania, case study, komentarze praktyczne – autor: Katarzyna Kulig-Moskwa, rok wydania: 2017

Książka ta oparta jest o doświadczenia doradców, szefów HR i innych specjalistów z obszarów biznesowych z takich firm jak Volvo, Bosch, Credit Agricole Bank Polska, Luxoft, Kruk, PwC Poland&CEE, Provident czy Travelplanet. Porusza istotne obszary HRM, takie jak: zmiana jako wartość każdej firmy i kluczowy czynnik sukcesu, dobór pracowników, ich rozwój, ocena i zaangażowanie. Ostatni rozdział jest natomiast próbą przedstawienia obecnego stanu poziomu działów HR w Polsce i zarysowania kierunku ich rozwoju.

autor: Katarzyna Kulig-Moskwa, rok wydania: 2017

 

POLECAMY!

Lektury można nabyć tutaj:

HR Toolbox, czyli narzędownik

Dylematy HR-owców. Badania, case study, komentarze praktyczne