Home Polecane Forum Przedsiębiorczości Kobiet po raz drugi

Forum Przedsiębiorczości Kobiet po raz drugi

Już po raz drugi odbędzie się Forum Przedsiębiorczości Kobiet organizowane przez Polską Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet. Motywem przewodnim spotkania, które odbędzie się 16 listopada w Warszawie, będzie praktyczne zastosowanie nowych technologii w biznesie. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Minister Przedsiębiorczości i Technologii, Pani Jadwigi Emilewicz.

Forum Przedsiębiorczości Kobiet to polska odsłona obchodów światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet (WED – Women’s Entrepreneurship Day). To największa na świecie inicjatywa i ruch społeczny ukierunkowany na promocję przedsiębiorczości i rozwoju finansowego kobiet.  Zainicjowany w 2014 r. przez Wendy Diamond ruch, ma być aktywnym wsparciem dla kobiet, które swoją karierę zawodową związały z prowadzeniem własnego biznesu, a jednocześnie ma wzmacniać kluczowe w XXI w. umiejętności przywódcze. Motywem przewodnim WED na całym świecie jest przesłanie „Jak Blockchain, Wirtualna Rzeczywistość, Sztuczna Inteligencja i technologie wzmocnią pozycję kobiet w biznesie!” .

Podczas Forum prelegenci wyjaśnią z jakimi technologiami mamy do czynienia, jakie niosą korzyści oraz jakie stwarzają możliwości. Poznamy także praktyczne przykłady ich zastosowania.

Forum będzie także okazją do premiery wyjątkowej książki z serii Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się“. Jest to unikalny zbiór prawdziwych historii, gdzie przedstawiono sylwetki 21 wybitnych kobiet, które prowadzą firmy o różnej skali i w różnych branżach. Jako Ambasadorzy Przedsiębiorczości w Polsce opowiadają swoje historie, dzielą się wiedzą i zachęcają: „Nigdy się nie poddawaj, bo jeśli przejdziesz najgorsze chwile, to znaczy, że zasługujesz na te najlepsze”.

Śledźcie nasz profil na facebooku, niedługo mamy dla Was konkurs z nagrodami! Do wygrania książki „Ambasador Przedsiębiorczości w Polsce. Nigdy! Nie poddawaj się!”.

https://www.facebook.com/BiznesTuba

 

Zobacz jak wyglądała XIII konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

https://www.facebook.com/BiznesTuba/videos/175404763327623/?t=0

W kobietach tkwi niezwykły potencjał, który często pozostaje niewykorzystany. Stanowią one ponad połowę populacji na świecie, ale wśród przedsiębiorców jest ich znacznie mniej niż mężczyzn. Kobiety, które wspólnie z Polską Siecią Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet napisały tę książkę są symbolami niezależności finansowej oraz sukcesu i dzielą się własnymi doświadczeniami, aby inspirować innych do działania.

Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet to organizacja non-profit, której misją jest promocja pozytywnego wizerunku przedsiębiorców i wsparcie przedsiębiorczości, w szczególności wśród kobiet. Fundatorem i Założycielem Fundacji jest Urszula Ciołeszyńska, która postanowiła przenieść do Polski dobre wzorce z zagranicy.

Forum odbędzie się piątek 16 listopada br. (godz. 11:00–16:00) w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (Warszawa, Plac Trzech Krzyży 3).

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować na stronie: ambas.org   Uczestnikami Forum będą zarówno panie, jak i panowie.

Partnerem Strategicznym wydarzenia jest ArteMis Creative Agency. Wydarzenie poprowadzą jej przedstawiciele: Agata Swornowska, CEO oraz Karol Król, Chief Innovation Oficer.

Link do rejestracji: https://www.ambas.org/forum-przedsiebiorczosci-kobiet-2018/

Zobacz też:

https://biznestuba.pl/wydarzenia/nagrody-lady-business-awards-rozdane-wsrod-nagrodzonych-kobiet-gosia-baczynska/