Home Aktualności Współpraca polskiego przemysłu z ITER

Współpraca polskiego przemysłu z ITER

Międzynarodowy projekt ITER to budowa największego na świecie reaktora termojądrowego za kwotę przekraczającą 13 mld euro. W jego realizacji biorą udział firmy i uczelnie z całego świata. Ministerstwo Gospodarki, Wrocławski Park Technologiczny S.A. oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy działają aktywnie na rzecz zaangażowania polskiego przemysłu w budowę reaktora.

W związku z przystąpieniem do prac związanych z budową ITER zagraniczne koncerny przemysłowe i energetyczne są zainteresowane włączeniem polskich przedsiębiorstw w realizację określonych zadań w charakterze podwykonawców lub członków konsorcjów. Dotychczas Wrocławski Park Technologiczny był już kilkukrotnie proszony o wskazanie polskich przedsiębiorstw z doświadczeniem przy realizacji projektów jądrowych lub, w przypadku braku takiego doświadczenia, mogących zaoferować specjalistyczne usługi produkcyjne, budowlane czy projektowe.

Przedsiębiorstwa chcące uzyskać dodatkowe informacje na temat rynku ITER, przetargów oraz możliwego wsparcia, zachęcamy do kontaktu z Wrocławskim Parkiem Technologicznym.

źródło: Ministerstwo Gospodarki