Porsche bije rekordy sprzedaży w Polsce. W pierwszych sześciu miesiącach 2022 r. zanotowano blisko 40% więcej rejestracji samochodów Porsche niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Tymczasem to właśnie ubiegły rok był (jako całość) najlepszym w historii obecności luksusowej marki w Polsce.

W Polsce króluje SUV Porsche Macan

Tradycyjnie hitem sprzedażowym w Polsce jest SUV Porsche Macan nowe samochody trafiły do 409 klientów. Mimo zapowiedzi producenta, że kolejna generacja będzie już całkowicie elektryczna, Macan najwyraźniej nie zamierza zwalniać. Na drugim miejscu plasuje się większy SUV – Cayenne (w sumie 341 egzemplarzy, z czego 200 w wersji nadwoziowej Coupé). Co ciekawe, największy procentowo wzrost zanotowało kultowe, sportowe 911, dzięki czemu ten model zajął trzecie miejsce na liście. Zarejestrowano ich aż 219 sztuk, czyli 55% więcej niż przed rokiem.

Porsche bije rekordy sprzedaży w Polsce - czerwone auto sportowe jedzie po drodze w otoczeniu krajobrazu gór.
Porsche bije rekordy sprzedaży w Polsce

Panamera trafiło do 166 polskich nabywców

Stabilna jest sprzedaż luksusowej limuzyny Porsche – model Panamera trafił do 166 nabywców, to o 5 sztuk więcej niż przed rokiem. Ciekawie dzieje się natomiast na kolejnych miejscach. Po raz pierwszy na koniec czerwca na piątej lokacie znalazł się pierwszy całkowicie elektryczny samochód sportowy z Zuffenhausen. Taycan zanotował największy wzrost procentowy. Ponad dwukrotny wzrost sprzedaży (z 64 egzemplarzy w 2021 r. do 130 egzemplarzy w 2022 r.) dowodzi, że Polacy coraz bardziej przekonują się do samochodów elektrycznych. Przyczynia się do tego także rozwój infrastruktury ładowania.

Rosnąca popularność Taycana zepchnęła na ostatnią lokatę modele 718, choć i w tym przypadku mieliśmy do czynienia z niewielkim wzrostem. Cayman oraz Boxster trafiły do 72 nowych właścicieli, o 5 więcej niż w podobnym okresie 2021 r.

Źródło: Porsche

Przeczytaj także: Zakup mieszkania to wciąż najlepsza lokata pieniędzy – Aurec Home proponuje bezpieczny system finansowania 20/80

Zakup mieszkania to wciąż najlepsza lokata pieniędzy – Aurec Home proponuje bezpieczny system finansowania 20/80. W niepewnych czasach rośnie zainteresowanie inwestowaniem w sprawdzone i bezpieczne formy ochrony kapitału — nieruchomości. Kupno mieszkania z rynku pierwotnego jest z pewnością jedną z najlepszych inwestycji, która w długim okresie zawsze zyska na wartości. Aurec Home, doświadczony gracz na międzynarodowym rynku nieruchomości toruje drogę kupującym do własnych czterech kątów. Deweloper przygotował bezpieczną formę finansowania inwestycji—20/80. Na wstępie nabywca wpłaca tylko 20% ceny, a resztę kwoty przy odbiorze kluczy.