Mazda producentem najlepszych samochodów. W dorocznym amerykańskim zestawieniu Consumer Reports Mazda uplasowała się na pierwszej pozycji. Ranking obejmującym szerokie spektrum ocen tj: wyników testów drogowych, bezpieczeństwa, niezawodności oraz satysfakcji właścicieli. W tegorocznej edycji rankingu Mazda zyskała trzy pozycje i z 80 punktami zajęła pierwsze miejsce przed BMW i Subaru.

Mazda producentem najlepszych samochodów według Consumer Reports - przód auta, Mazda
Mazda producentem najlepszych samochodów według Consumer Reports

Oceny końcowe Consumer Reports opierają się na wynikach poszczególnych modeli danego producenta. Następnie z zestawienia wyciągana jest średnia. W grę wchodzą cztery główne elementy:

  1. Wyniki testów drogowych. Do zestawienia kwalifikują się wszystkie marki, których minimum dwa samochody były w danym roku przetestowane przez ekipę Consumer Reports. W przypadku Mazdy próbom poddano aż siedem modeli z obecnej gamy i wszystkie otrzymały rekomendację zespołu testującego. Co ciekawe, organizacja nie opiera się w swoich ocenach o samochody testowe użyczone przez producentów, tylko kupuje je w salonach, tak, jak robią to klienci. Każdy egzemplarz przechodzi ten sam zestaw 50 różnych prób zarówno na drogach publicznych, jak i w centrum testowym w Connecticut. W 2020 r. organizacja nabyła samochody za kwotę ponad 2 mln dolarów.
  2. Bezpieczeństwo. Analiza wyniki testów zderzeniowych. Ponadto dodatkowe punkty przyznaje się za systemy bezpieczeństwa wchodzące w skład wyposażenia seryjnego.
  3. Niezawodność. Tu ocenę wystawiają właściciele poszczególnych modeli samochodów w dorocznych ankietach obejmujących 17 kluczowych obszarów. W ub. roku Mazda została najbardziej niezawodną marką. Werdykt wydały osoby oceniające w sumie 300 tys. pojazdów. To największe takie badanie w USA.
  4. Satysfakcja właścicieli. Ocena pochodzi z ankiet przeprowadzonych wśród osób, które jeżdżą konkretnymi samochodami. Im większa gotowość do ponownego zakupu tego samego modelu, tym wyższa ocena w rankingu.

Mazda CX-30 na liście 10 Najlepszych Samochodów 2021 Roku

„Mazda wypuszcza na rynek pożądane modele, które bardzo dobrze się prowadzą” – skomentował zwycięstwo marki z Hiroszimy Jake Fischer, Główny Dyrektor do spraw Testów Samochodowych w Consumer Reports. Na poparcie tych słów, kompaktowy SUV, Mazda CX-30 trafił na listę 10 Najlepszych Samochodów 2021 Roku opublikowaną przez tę organizację. 

Więcej informacji na stronie:  https://www.consumerreports.org/cars-driving/which-car-brands-make-the-best-vehicles/