Gamedevod października 2020 roku GPW jest światowym liderem pod względem liczby notowanych spółek z tego sektora. Ubiegłotygodniowy debiut spółki Huuuge, Inc. był nie tylko największą ofertą publiczną spółki  gamedev w historii GPW, ale również największą ofertą firmy z branży gier mobilnych w Europie. Obecnie na warszawskich parkietach –  Głównym Rynku i NewConnect – notowanych jest łącznie 57 spółek z tej branży

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) umacnia się na pozycji światowego lidera pod względem liczby notowanych spółek z branży producentów gier. Od października ubiegłego roku wyprzedza takich technologicznych gigantów, jak giełdy w Japonii czy Korei Południowej. Obecnie na Głównym Rynku i NewConnect notowanych jest łącznie 57 spółek z branży gamedev.

– W 2020 roku branża gamedev była bardzo popularna na polskiej giełdzie. Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku inwestorzy nie będą narzekali na brak atrakcji. W miniony piątek odbył się debiut Huuuge, Inc. – największy debiut gamingowy w historii GPW – podkreśla Przemysław Gerschmann, Doradca Zarządu GPW w cotygodniowym „Wideokomentarzu GPW” zamieszczonym na oficjalnym kanale Giełdy w mediach społecznościowych.

Oferta publiczna spółki warta była 1,67 mld zł. Inwestorzy indywidulani zapisali się na blisko 55 mln akcji Huuuge, Inc., sprzedawanych po cenie 50 zł. Pula w transzy detalicznej wyniosła 1,66 mln akcji, natomiast Inwestorom instytucjonalnym przydzielono 31,65 mln akcji: – Inwestorzy indywidualni złożyli bardzo dużo zapisów, co doprowadziło do redukcji sięgającej 97 proc. W IPO Huuuge, Inc. wzięło udział blisko 20 tysięcy inwestorów indywidualnych – dodaje Przemysław Gerschmann.

– Patrzyliśmy na różne giełdy na świecie i zdajemy sobie sprawę, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest giełdą numer jeden jeśli chodzi o liczbę notowanych firm gamingowych. Jest to więc również doskonała platforma wzrostu dla nas – tłumaczy decyzję o wyborze przez amerykańską spółkę warszawskiego parkietu Anton Gauffin, Prezes Huuuge, Inc.  

Pierwszego dnia notowań dokonano obrotu ponad 13,5 mln akcji Huuuge, Inc. Wartość obrotu sięgnęła 681 mln PLN.: – Tym samym Huuge, Inc. dołączył do nieformalnego klubu spółek gamingowych, których kapitalizacja na polskiej giełdzie przekracza 1 mld zł. Oprócz Huuuge Games w tym „klubie” jest również CD Projekt, 11 BIT STUDIOS, Ten Square Games, PCF Group i PlayWay – mówi Doradca Zarządu GPW.

Na warszawskim parkiecie inwestorzy mogą wybierać między firmami tworzącymi topowe produkcje na PC i konsole, gry na platformy mobilne czy niskobudżetowe projekty mniejszych podmiotów.

Czas hossy w branży gier spowodowanej zwiększoną ich sprzedażą podczas pandemii starają się wykorzystać kolejne spółki. W miniony czwartek na rynku NewConnect zadebiutował Simterackt, a już dziś kolejne IPO z branży gamedev – spółki KOOL2PLAY.

„Wideokomentarze GPW” zamieszczane są na oficjalnym koncie Giełdy na portalu YouTube.