Mazda CX-5 wyróżniająco zdaje test długodystansowy na 100 000 km. Cieszący się dużym powodzeniem model Mazdy przekonał jury nie tylko parametrami codziennej eksploatacji. Brak zauważalnych usterek i nienaganna praca serwisantów sprawiły, że kompaktowy SUV uzyskał jedną z najlepszych ocen w historii testów wytrzymałościowych. Najwyższe noty dla najlepiej sprzedającego się kompaktowego SUV-a: Mazda CX-5 zdała celująco test wytrzymałościowy na dystansie 100 000 kilometrów, przeprowadzony przez zespół redakcyjny magazynu „AUTO BILD”.

  • Obecna generacja modelu powtarza sukces swojego poprzednika
  • Kompaktowy SUV odznacza się imponującą niezawodnością i bezproblemową eksploatacją
  • Bezbłędne działanie zaplecza serwisowego uzupełnia doskonałą ocenę końcową

Dziennikarze „AUTO BILD” już w teście wytrzymałościowym z 2015 roku potwierdzili doskonałe właściwości długodystansowe poprzednika obecnej generacji. Jednak z powodu błędu warsztatowego samochód zdobył wówczas ocenę A-. Nowa Mazda CX-5 nie wykazuje żadnych wad. Dzięki czemu otrzymała pełną notę A i zajęła czwarte miejsce w rankingu wszech czasów, na liście, która obejmuje 68 pojazdów.

Mazda CX-5 wyróżniająco zdaje test długodystansowy na 100 000 km - czerwone auto marki Mazda wyjeżdża z garażu.
Mazda CX-5 wyróżniająco zdaje test długodystansowy na 100 000 km

Mazda CX-5 i test długodystansowy na 100 000 km

Podczas codziennej eksploatacji Mazda CX-5 zaimponowała dziennikarzom swoją przestronnością, oferując dużo miejsca dla pasażerów oraz bagaży np.: specjalistycznego sprzętu fotograficznego. Uznanie zdobył także wysoki poziom komfortu jazdy i dopracowany układ napędowy. Szczególnie wysoko oceniono płynne współdziałanie silnika wysokoprężnego Skyactiv D o mocy 184 KM z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów (zużycie paliwa wg NEDC 5,5 l/100 km; CO2: 145 g/km).

Kompaktowy SUV Mazdy nie ujawnił również żadnych niedociągnięć technologicznych podczas całego okresu testowego. Nie psuł się i nie gasł, nie było żadnych usterek ani nieplanowanych wizyt w warsztacie. Nawet gdy pod nadzorem eksperta Mazda CX-5 została rozebrana na części, eksperci nie znaleźli żadnych uszkodzonych części. Ani silnik Diesla o pojemności 2,2 litra, ani podwozie, czy wnętrze nie wykazywały zmęczenia przebiegiem 100 000 kilometrów. Co z kolei sprawiło, że eksperci czasopisma motoryzacyjnego byli pod wielkim wrażeniem.

Ten doskonały wynik w teście wytrzymałościowym to kolejny dowód na wysoką niezawodność i długotrwałą jakość Mazdy CX-5. Na rok modelowy 2021 druga generacja tego udanego SUV-a została zoptymalizowana, otrzymała zmodernizowane wnętrze. Ponadto bogatsze wyposażenie i jeszcze bardziej dopracowane układy napędowe.

Źródło: Mazda