Home Aktualności Ekoplast planuje debiut na NewConnect

Ekoplast planuje debiut na NewConnect

Ekoplast S.A., producent opartych na najnowocześniejszych technologiach systemów okien i drzwi, przed końcem roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect.

Początki firmy sięgają 2000 roku. Początkowo zajmowała się sprzedażą i montażem okien z profili PCV. Od lutego 2001 roku, już pod nazwą Ekoplast, rozpoczęto produkcję własnych wyrobów, kierowanych do klientów indywidualnych, instytucjonalnych, a także firm. Spółka podejmuje też współpracę z generalnymi wykonawcami i firmami deweloperskimi. Obecnie w portfolio producenta znajdują się okna PCV i aluminiowe, drzwi PCV, bramy garażowe oraz pełna gama asortymentu dodatkowego, jak rolety zewnętrzne i wewnętrzne, żaluzje, moskitiery, markizy czy osłony przeciwsłoneczne (refleksole).

W Polsce działa ponad dwa tysiące producentów okien. Jest to jedna z najbardziej konkurencyjnych branż i w tym aspekcie mamy silną pozycję w Europie Zachodniej. Także Ekoplast jest marką cenioną i rozpoznawalną przez zagranicznych klientów. Na eksport przeznaczamy niemal 90% naszej produkcji. Nasze okna są obecne przede wszystkim na rynku francuskim – mówi Dariusz Chwastek, Prezes Zarządu Ekoplast S.A.

Z początkiem stycznia b.r. Ekoplast rozpoczął działalność jako spółka akcyjna. Zmiana formy prawnej podyktowana była chęcią realizacji dalszych planów rozwoju. Jeszcze w tym roku Spółka zamierza złożyć wniosek od dopuszczenie na rynek NewConnect.

Chcemy podjąć kolejne przedsięwzięcia, które przyczynią się do dalszego wzmocnienia naszej pozycji i konkurencyjności na rynkach zagranicznych. Strategia Spółki zakłada dalszy rozwój, rozszerzenie skali produkcji oraz portfolio produktowego – komentuje Dariusz Chwastek.

 Wraz ze zmianą formy prawnej, podjęto prace nad nową organizacją produkcji i sprzedaży, czego efektem było powołanie spółek zależnych, które przejęły zadania związane z produkcją, logistyką i obsługą biurową.

Całość produkcji Ekoplast realizowana jest we własnej hali produkcyjnej w Krakowie, oddanej do użytku w 2010 roku. Na jej wyposażeniu znajduje się szereg specjalistycznych maszyn i urządzeń, umożliwiających przeprowadzenie całego procesu produkcji okien i innych towarów. Zaplecze maszynowe jest stale modernizowane i wzbogacane o nowe rozwiązania.

 

Ekoplast S.A.