Home Motoryzacja Najlepsze auto miejskie? Skoda Citigo zgarnęła tytuł!

Najlepsze auto miejskie? Skoda Citigo zgarnęła tytuł!

Zdaniem redakcji magazynu „Auto Express”, Skoda Citigo była najlepszym samochodem miejskim minionego roku. Czeski hatchback pokonał m.in. Hyundaia i10 czy Renault Twingo.

Rok 2015 nie był pierwszym, w którym Skoda Citigo została doceniona przez redakcję „Auto Express” – jednego z najlepiej sprzedających się magazynów motoryzacyjnych w Wielkiej Brytanii. Czeski maluch otrzymał wyróżnienie czwarty raz z rzędu. Dziennikarze tygodnika szczególnie doceniają w tym aucie połączenie sympatycznej stylizacji z przestronną kabiną, wydajnymi silnikami i korzystnym stosunkiem ceny do wartości.

We wnętrzu miejskiego hatchbacka spokojnie zmieszczą się cztery dorosłe osoby, podczas gdy bagażnik pomieści nawet 251 litrów bagażu. Jeżeli chodzi o jednostkę napędową to litrowy benzyniak z 3-cylindrową głowicą radzi sobie ze Skodą Citigo nawet przy większych prędkościach. Jednocześnie w wersji o mocy 75 koni mechanicznych i przy wyborze karoserii z dwiema parami drzwi auto kosztuje tylko 38,5 tysiąca złotych oraz spala w mieście 5,8 litra benzyny.

Do kolejnego zwycięstwa Skody Citigo przyczyniło się również dopracowanie technologiczne. Zdaniem dziennikarzy „Auto Express” kierowca hatchbacka czuje się jakby jeździł dużo większym pojazdem. I co ważne, odczucie wcale nie mija podczas dłuższych podróży. Citigo zapewnia wrażenie dorosłości dzięki solidnie wykonanej kabinie pasażerskiej oraz zawieszeniu oferującemu dobrą trakcję.

 

Copyfighers