Home Innowacje BMW Group i Daimler Mobility AG dynamicznie rozwijają współpracę

BMW Group i Daimler Mobility AG dynamicznie rozwijają współpracę

Wspólne projekty motoryzacyjnych rywali

Po udanym zainicjowaniu przedsięwzięć typu joint venture BMW Group i Daimler Mobility AG nadal utrzymują dynamiczny kurs dla wspólnych projektów: car-sharing, taksówki, parkowanie, ładowanie pojazdów elektrycznych i platformy multimodalne, oferowane są już w ponad 1300 miastach na całym świecie i korzysta z nich obecnie prawie 90 milionów osób. Obecnie obie firmy przygotowują się do kolejnej fazy rozwoju wspólnych projektów.

FREE NOW – USŁUGI TAXI

FREE NOW (wcześniej mytaxi) to jeden z wiodących dostawców mobilności w Europie. Spółka świadczy usługi taksówkowe i przewozu osób, a także najem skuterów elektrycznych Hive i w 2019 r. uzyska rekordowe przychody. Zgodnie z prognozami, roczny współczynnik GMV (wartość towarów brutto i przychody z platformy) osiągnie poziom ponad 2 mld euro i przekroczy wartość z 2018 roku, a sama liczba kursów, liczona rok do roku wzrośnie o 120%. Do końca tego roku FREE NOW zrealizuje prawie 300 mln kursów, na terenie 18 krajów Europy i Ameryki Łacińskiej. Z usług świadczonych przez ponad 800 000 kierowców skorzysta ponad 39 mln pasażerów.

W 2020 r. FREE NOW będzie się dalej rozwijać, a z aplikacją zintegrowane zostaną dodatkowe usługi z zakresu mobilności czyli elektryczne skutery i rowery, także car-sharing oraz transport publiczny.

SHARE NOW – USŁUGI CAR-SHARING

SHARE NOW to dostawca usług car-sharingu, który powstał z połączenia dwóch usług: car2go i DriveNow. Od początku roku zarejestrował około 1 mln nowych klientów i rozszerzył swój europejski zasięg o Paryż i Budapeszt. W przyszłości rozwój SHARE NOW będzie skoncentrowany na miastach, które obiecują długoterminowy i rentowny wzrost. Jednocześnie usługa SHARE NOW systematycznie się rozwija i pozwala wynająć samochód już nawet na 14 dni.

CHARGE NOW – STACJE ŁADOWANIA

CHARGE NOW to wiodący europejski agregator infrastruktury ładowania czyli kluczowego czynnika rozwoju rynku elektro-mobilności. Usługi pokrywają dostęp do 85% europejskiej sieci ładowania, łącznie na 30 różnych rynkach. Obejmują ponad 130 000 punktów ładowania i umowy z 400 operatorami.

PARK NOW – APLIKACJA PARKINGOWA

PARK NOW oferuje klientom aplikację do wyszukiwania i płacenia za miejsca parkingowe. W 2019 r. usługa umocniła się na pozycji lidera i już w 10 krajach UE oraz USA z usług PARK NOW korzysta 36 mln klientów. W 2019 r. PARK NOW wraz z Parkmobile, RingGo i Parkline uzyskały łącznie 230 milionów transakcji.