Przebudzenie kryptowalut. Takiego zrywu kryptowalut nie widzieliśmy od miesięcy. Cena bitcoina wzrosła o ok. 15 proc., zbliżając się do 40 tys. dolarów. Ether, druga z najpopularniejszych kryptowalut wzrosła o niespełna 10 proc. Jedną z głównych przyczyn ożywienia na uśpionym ostatnio rynku kryptowalut miały być informacje płynące tym razem nie od Elona Muska czy Tesli, ale Jeffa Bezosa i Amazona.

Amazon szuka specjalisty

Jak donosi portal City A.M., który jest własnością gazety o tym samym tytule, skupiającej się na treściach biznesowych i dystrybuowanej w Londynie i okolicach, Amazon ma szykować się do kryptowalutowej ofensywy.

Przebudzenie kryptowalut  - kobieta wkłada do portfela monetę
Przebudzenie kryptowalut

Gigant technologiczny miał rozpocząć poszukiwania osoby na nowe stanowisko dotyczące kryptowalut i technologii blockchain. Osoby zaznajomione ze sprawą mówią o tym, że spółka zamierza na początku wdrożyć płatności w bitcoinach. Następnie w ETH, cardano czy BCH, a następnie stworzyć własny token. Adopcja bitcoina i innych dużych projektów kryptowalutowych mogłoby przyczynić się do istotnych zmian w sentymencie, który od maja panuje na tym rynku.

Spore spadki, letarg i wybudzenie?

Od kwietniowego szczytu, który wypadał powyżej 64 tys. USD do ubiegłotygodniowego dołka przy 29 tys. USD, cena bitcoina spadła o 54 proc. Cena ETH wyrażona w dolarach amerykańskich spadła z ponad 4 tys. do 1,7 tys. Co oznacza tąpnięcie ze szczytu o 60 proc. Wydaje się, że od tamtego czasu zainteresowanie rynkiem spadło, zresztą wraz ze spadkiem zmienności.

Dziś z kolei zmienność zdaje się wzrastać dzięki kolejnemu zjawisku, jakim był short squeeze. Oznacza to wyrzucenie z rynku pozycji na spadek ceny bitcoina i bardzo szybkie ich odkupywanie. Co jeszcze szybciej może podnosić cenę. Według danych serwisu bybt.com z rynku zmiotło pozycje krótkie o wartości prawie 1 mld USD.

Wydaje się zatem, że gorące lato jeszcze może podgrzać sytuację na rynku kryptowalut, który zdaje się budzić z letargu po majowych spadkach.

Daniel Kostecki, główny analityk Conotoxia Ltd. (usługa Forex Cinkciarz.pl)

77,31 proc. rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.