Home Innowacje SWISS INNOVATION DAY. Relacja z wydarzenia

SWISS INNOVATION DAY. Relacja z wydarzenia

9 czerwca w Warszawie, po raz pierwszy odbył się SWISS INNOVATION DAY. To unikalne spotkanie przedstawicieli szwajcarskiego i polskiego świata biznesu, na temat innowacji w wielowymiarowych aspektach. 

Celem konferencji było stworzenie platformy do szwajcarsko-polskiego dialogu na szczeblu rządowym, o współpracy i wymianie w zakresie nauki, transferu technologii i innowacji oraz jednocześnie zaprezentowanie i promocja innowacyjnych firm i rozwiązań szwajcarskich, obecnych na co dzień, na polskim rynku. Inspirujące debaty przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy dzięki innowacjom stały się idealnym podsumowaniem konferencji i świetnym dopełnieniem wystawy najbardziej innowacyjnych, szwajcarskich produktów, oferowanych aktualnie na polskim rynku.

W konferencji udział wziął Mauro Dell`Ambrogio, Szwajcarski Sekretarz Stanu ds. Edukacji, Badań i Innowacji, któremu towarzyszyło grono szwajcarskich ekspertów z renomowanych placówek naukowych oraz wybitnych przedstawicieli firm szwajcarskich.

Inspirujące debaty przedsiębiorców, którzy odnoszą sukcesy dzięki innowacjom oraz przedstawicieli świata nauki, były niezwykle ważnym punktem wydarzenia. Stały się idealnym podsumowaniem konferencji i świetnym dopełnieniem wystawy najbardziej innowacyjnych, szwajcarskich produktów, oferowanych aktualnie na polskim rynku.

Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. SWISS INNOVATION DAY gościł bowiem bardzo liczne grono znakomitych gości  ze świata nauki, biznesu i administracji publicznej- zarówno z Polski jak i z zagranicy.

SWISS INNOVATION DAY do międzynarodowe wydarzenie, którego kluczowymi elementami są dialog oraz wymiana doświadczeń między Polską a Szwajcarią. Spotkania takie jak Swiss Innovation Day to świetna okazja by pokazać, że firmy skupione wokół Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej zdobywają uznanie na naszym  rynku dzięki jakości i innowacyjności.

Swiss Innovation Day został zorganizowany przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki oraz Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą.