Mieszkać jak milionerzy. Ile kosztują luksusowe nieruchomości? Willa z basenem lub salą kinową, penthouse z dwupoziomowym tarasem i widokiem na Wisłę? A może zabytkowy zespół pałacowy w Karkonoszach? To tylko niektóre z najdroższych nieruchomości. Co oferują i ile kosztują jedne z najbardziej luksusowych domów i mieszkań w Polsce?

Najdroższe domy dostępne na Otodom zlokalizowane są głównie w Warszawie. Przede wszystkim w dzielnicach takich jak Mokotów i Wilanów oraz na obrzeżach miasta. W popularnym wśród najbogatszych Konstancinie-Jeziornie. Domy, za które trzeba zapłacić kilkanaście, a czasem nawet ponad 20 milionów złotych, oferują nie tylko dużą przestrzeń mieszkalną. Dodatkowo również wyjątkowe udogodnienia, takie jak basen czy ogród zimowy.

Mieszkać jak milionerzy. Ile kosztują luksusowe nieruchomości? - salon w luksusowym domu z  kanapą i kolorowymi poduszkami.
Mieszkać jak milionerzy. Ile kosztują luksusowe nieruchomości?

Luksusowe nieruchomości – największe, najdroższe, najciekawsze

Wśród najdroższych ofert znajdziemy między innymi rezydencję o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, zlokalizowaną w Konstancinie-Jeziornie. Przyszli właściciele willi będą mieli do dyspozycji nie tylko ogromną przestrzeń mieszkalną i ogród, ale też salę kinową, dwie kuchnie, oranżerię, a nawet windę. Koszt takiej willi to 16,5 miliona złotych. Jeszcze drożej jest w Krakowie, gdzie za wyremontowaną rezydencję o powierzchni 1500 m2 w skład, której wchodzi część mieszkalna oraz rekreacyjna z basenem i strefą SPA, trzeba zapłacić 20 milionów złotych. Nietypowe udogodnienia można znaleźć też w domu w Wilanowie. Na powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych znajduje się między innymi 12 metrowy basen, łaźnia, sauna, sala kinowa. Ponadto sala do ćwiczeń z kortem do squasha, a nawet akwarium morskie, o pojemności 4000 litrów z egzotycznymi gatunkami ryb. Dom wystawiono na sprzedaż za 23 miliony złotych. Wymienione nieruchomości to tylko niektóre z ofert luksusowych domów, które można obecnie znaleźć wśród ogłoszeń na portalu.

Luksus w mieszkaniu

Luksusowe mieszkania dostępne oferują przede wszystkim dużą przestrzeń i spektakularny widok na miasto. W serwisie można znaleźć między innymi mieszkanie w stanie deweloperskim o powierzchni prawie 500m2, z widokiem na warszawskie Bulwary Wiślane i dwupoziomowym tarasem na dachu. Cena takiej nieruchomości to ponad 18 milionów złotych. Bardzo wysokie ceny osiągają też mieszkania w Złotej 44. Za urządzone mieszkanie o powierzchni ponad 230 metrów kwadratowych, na 8. piętrze budynku, trzeba zapłacić aż 13 milionów złotych. Wszyscy mieszkańcy tej inwestycji mają tu do dyspozycji między innymi wspólny basen, siłownię i sale konferencyjne. Dla osób, które marzą o własnym basenie czeka penthouse o powierzchni 400 m2 z prywatnym basenem, sauną i siłownią. Apartament został wystawiony na sprzedaż za 11 milionów złotych. Prywatny basen to również jedno z udogodnień mieszkania w nowopowstającej inwestycji przy Starym Mieście w Krakowie. Dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych to koszt ponad 12,5 miliona złotych.

Zamieszkać w pałacu?

Oprócz ofert domów i mieszkań można znaleźć również bardziej oryginalne nieruchomości. Jedną z nich jest odrestaurowany zabytkowy kompleks pałacowy w Karkonoszach z XIV wieku. Za pałac o powierzchni ponad 1600 m2 nabywca musiałby zapłacić 24 miliony złotych. Natomiast za trzy miliony złotych więcej można kupić Pałac Prezydenta Mościckiego, położony w kujawsko-pomorskim. W skład posiadłości wchodzi między innymi budynek główny pałacu, kompleks rekreacyjny z zewnętrznym jacuzzi, piwnica na wino. Ponadto ogród w stylu francuskim i staw z karpiami japońskimi.

Źródło: Otodom