Wycieczka online do Porsche Museum. Porsche Museum poszerza swoją cyfrową ofertę. Każdy może odbyć teraz wirtualną wycieczkę po specjalnej wystawie „50 lat Centrum Rozwoju Porsche w Weissach” wraz z komentarzem przewodnika w języku angielskim lub niemieckim. W ten sposób historia miejsca „duchowych” narodzin wszystkich samochodów sportowych Porsche ma szanse trafić do domów entuzjastów z całego świata.

Wirtualne zwiedzanie Porsche Museum

Doświadczony przewodnik przybliża widzom nie tylko początki i rozbudowę Centrum Rozwoju Weissach, ale pokazuje też kulisy pracy jego poszczególnych działów. Przytaczając ciekawe fakty i historie, prezentuje kolejne części specjalnej wystawy. Począwszy od „Pierwszych kroków” – korzenie ośrodka, w tym ceremonia wmurowania kamienia węgielnego w 1961 r. Przez „Stanowisko badawcze” – zadania pracowników odpowiedzialnych za stanowiska testowe. Kończąc na sekcjach „Design”, „Porsche Engineering” oraz „Motorsport”. Tam na gości czekają fascynujące opowieści oraz objaśnienia zagadnień związanych z pojazdami i innowacjami. Przewodnik szczegółowo prezentuje również dwa tory. Jeden służący do docierania, a drugi do testowania, na których Porsche testuje swoje sportowe samochody. Przytaczane przez niego historie uzupełniają fragmenty historycznych filmów z firmowego archiwum.

Wycieczka online do Porsche Museum - mężczyzna nagrywa drugiego mężczyznę w muzeum.
Wycieczka online do Porsche Museum

Centrum Rozwoju Porsche w Weissach, czyli think tank producenta sportowych aut, obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. Ośrodek otwarto 50 lat temu. Historia jego sukcesu rozpoczęła się 1 października 1971 r., kiedy działy rozwoju i projektowania przeniesiono ze Stuttgartu-Zuffenhausen do oddalonego o 25 km Weissach. Od tamtej pory Centrum Rozwoju nieodmiennie kojarzy się z innowacyjnymi pojazdami oraz inteligentnymi usługami rozwojowymi.

Wycieczka online trwa około 12 minut i jest dostępna na YouTubie. Link można znaleźć na stronie internetowej muzeum, pod adresem www.porsche.com/Museum. Ponadto na kanałach mediów społecznościowych Porsche Museum (Instagram: @porsche.museum, Facebook: @porsche.museum.stuttgart).

Źródło: Porsche

Przeczytaj także: Praca przyszłości vs. pracownik dziś

Praca przyszłości vs. pracownik dziś. Jak kształtuje się obecnie rynek pracy i jakie zawody zapewnią względnie stabilne zatrudnienie? Tocząca się od lat dyskusja na temat zawodów i kompetencji przyszłości w pierwszej kolejności pozwala zwrócić uwagę na te profesje, które już nie istnieją lub przestaną istnieć w najbliższym czasie. I chociaż możemy w ostatnich latach zaobserwować powrót kształcenia zawodowego, to część zawodów wypadła z obiegu już jakiś czas temu. Pandemia dokonała szybszej selekcji tych zawodów i branż, które stały się nieaktualne bądź nieodporne na ogólnoświatowy kryzys gospodarczy.