„Inspirujący lider. Jak skutecznie pomnażać potencjał zespołu” – nowe, uaktualnione wydanie bestsellera „New York Timesa” z przedmową Stephena R. Coveya.

Wszyscy znamy dwa typy menedżerów: jeden wysysa energię z otoczenia i ogranicza współpracowników, tak że pracują znacznie poniżej swoich możliwości. Drugi sprawia, że ludzie rozwijają skrzydła i odnoszą ogromne sukcesy. Demotywator, aby osiągać zaplanowane rezultaty, wywiera presję i narzuca własne koncepcje, wierząc, że są najlepsze. U podłoża sukcesu Inspiratora leży przekonanie, że ludzie są mądrzy i potrafią znaleźć rozwiązania problemów. Trzeba więc zadawać im wnikliwe pytania, stawiać wyzwania, wspierać ich, wzmacniać kompetencje.

Autorka w swym praktycznym poradniku „Inspirujący lider. Jak skutecznie pomnażać potencjał zespołu”, opartym na badaniach ponad dwustu menedżerów z wiodących organizacji, podaje szereg strategii, w jaki sposób wyzwalać potencjał pracowników i stymulować ich wzrost, by w przyszłości stali się również inspirującymi liderami.

"Inspirujący lider. Jak skutecznie pomnażać potencjał zespołu" - nowe, uaktualnione wydanie bestsellera „New York Timesa” z przedmową Stephena R. Coveya - książka w kolorze żółtym.
„Inspirujący lider. Jak skutecznie pomnażać potencjał zespołu”.

Liz Wiseman jest prezesem The Wiseman Group, centrum badania oraz rozwijania przywództwa z siedzibą w Dolinie Krzemowej. Doradza kadrze zarządzającej wyższego szczebla, prowadzi fora poświęcone strategii i przywództwu. Była menedżerem w Oracle Corporation i wiceprezesem Uniwersytetu Oracle. Od wielu lat jest międzynarodowym ekspertem w dziedzinie rozwoju zasobów ludzkich i autorką poczytnych książek o tej tematyce.

Przeczytaj także: Wielkie przewartościowanie w relacjach. Jak budować dobrostan w środowisku pracy?

Wielkie przewartościowanie w relacjach. Jak budować dobrostan w środowisku pracy? Dotychczas pracodawcy wspierali pracowników w radzeniu sobie w kryzysie w związku z pandemią i wojną w Ukrainie. W czasie pracy hybrydowej pora wziąć odpowiedzialność za wpływ środowiska pracy na zdrowie psychofizyczne pracowników i zadbać o tworzenie takiej kultury organizacyjnej, która wspiera dobrostan ludzi.