Home Energetyka Fińska innowacja na rynku biogazu

Fińska innowacja na rynku biogazu

Czołowy fiński dostawca na rynku zarządzania bioodpadami, firma Envor Biotech, opracowała rozwiązanie umożliwiające odzyskiwanie azotu ze ścieków komunalnych.

Efektywność uzyskiwania azotu została znacznie zwiększona dzięki najnowszej technologii osiągniętej w oparciu o liczne doświadczenia  i intensywne prace rozwojowe. Nowe rozwiązanie umożliwia nieprzerwane odzyskiwanie azotu ze ścieków zgromadzonych w oczyszczalni i tym samym zapewnia znaczące oszczędności, powstałe dzięki wydajności środków przeznaczanych na utrzymanie takich obiektów.

Nasza nowa technologia znajduje szeroką skalę zastosowania w różnych obszarach oczyszczania ścieków. Wierzymy, że rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem głównie małych i średnich oczyszczalni. Możliwości rynkowe dla naszej inwestycji na całym świecie szacujemy na miliony euro„, mówi Teemu Aittamaa, manager ds. rozwoju w firmie Envor Biotech. I dodaje: „Nasza innowacja sprawia, że jesteśmy w stanie  uzyskiwać coraz większa liczbę produktów końcowych  pochodzących z odzyskanego i przetworzonego azotu. Sprzęt nowej generacji pozwala nam na dalsze zmniejszanie objętości azotu w ściekach dopływających do miejskich oczyszczalni„.

źródło: Scandinavian-Polish Chamber of Commerce