Home Biznes IT czeka rewolucja. Co szykują producenci?

IT czeka rewolucja. Co szykują producenci?

Wypowiedź: Ilona Weiss, prezes ABC Data, Andrzej Sowiński prezes Lenovo, Jacek Żurowski, prezes HP Inc, Andrzej Przybyło, AB SA.

Rynek IT jeszcze nigdy w historii nie rozwijał się tak dynamicznie jak w ostatnim czasie. Przykład? Liczba informacji w Internecie co dwa lata podwaja się. Pojawiają się nowe coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia , które pomagają i ułatwiają np. gromadzić dane, przesyłać je i stają się coraz bardziej multimedialne. Co czeka nas w przyszłości?

– Rynek IT będzie miał w przyszłym roku bardzo dużo nowinek technologicznych – mówi newsrm.tv Andrzej Sowiński prezes Lenovo i dodaje. – Swoim klientom zaproponujemy modularny typ telefonu komórkowego Moto Z, który będzie urządzeniem bardzo multimedialnym. Będzie można do niego podłączyć projektor, zewnętrzne głośniki i różne inne ciekawe urządzenia.

Cały czas na rynku obecny jest także trend związany z łączeniem kilku funkcji w jednym urządzeniu. Producenci chcą dalej ten segment rozwijać – Kategoria 3 w 1, czyli smartfon z funkcją desktopa, to kolejna kategoria, która będzie się rozwijać. W druku, mówimy o 3D. Jeśli chodzi o kategorię komputerów mówimy o rozwoju kategorii 2 w 1. Same tablety w sobie nie stanowią żadnej nowości. Laptopy z funkcją dotyku to jest to, na co my w szczególności stawiamy – zapowiada Jacek Żurowski, prezes HP Inc.

Zmiany zachodzą także w Internecie, a dokładnie w e-sklepach. W Polsce ten sektor rynku, jak szacują eksperci, ma duży potencjał rozwoju. – Nasze parametry e-commerce w Polsce są ok. trzykrotnie niższe niż w Europie, porównując procent jego udziału, do całkowitej sprzedaży w handlu. Nasze różnice wobec rynku USA są jeszcze większe – mówi Andrzej Przybyło, AB SA i dodaje. – Co jest ważne w samej Polsce e-commerce zyska w najbliższych latach 50 mld dodatkowego obrotu. To jest wielka szansa, ale tylko dla tych, którzy będą gotowi.

Gotowość do nowych wyzwań w branży IT ostatnio została oceniona przez Redakcję Reseller News. Podczas Wieczoru Asów IT wręczone zostały nagrody i wyróżnienia IV edycji plebiscytu Złotych Asów IT.

 

źródło: Newsrm.tv