Allegro Biznes zadebiutuje w lutym. Prognozy ekspertów wskazują, że wartość handlu online w kategorii zakupów firmowych w Polsce wyniesie ponad 340 mld zł w 2021 roku. Oznacza to, że potencjał tego rynku jest ogromny, a jego część może zostać zaadresowana przez ofertę Allegro. Wychodząc naprzeciw jego specyficznym potrzebom, Allegro, ulubiona platforma Polaków do robienia zakupów online, uruchamia serwis Allegro Biznes.

  • Allegro wprowadza rozwiązanie usprawniające zakupy firmowe.
  • Dzięki Allegro Biznes sprzedający będą mogli wykorzystać potencjał kolejnego segmentu rynku handlu elektronicznego. Nowy serwis otwiera przed firmami perspektywy na duże wzrosty sprzedaży.
  • Allegro Biznes, zbudowane na bazie lubianej przez Polaków platformy do zakupów online, to najlepsze miejsce na firmowe zakupy. Łączy w sobie szeroki wybór produktów, atrakcyjne ceny i przyjazne metody płatności. Ponadto wygodę dostaw z funkcjami i narzędziami pozwalającymi obniżyć koszty.
Allegro Biznes zadebiutuje w lutym - kobieta w żółtym swetrze trzyma w reku telefon.
Allegro Biznes zadebiutuje w lutym

Zakupy na Allegro

Każdego miesiąca co czwarta firma w Polsce robi zakupy na Allegro. Dzięki Allegro Biznes ich „podróż konsumencka” będzie teraz jeszcze lepsza. Możliwość samodzielnego i szybkiego wyboru produktów w połączeniu z bardzo bogatą ofertą w konkurencyjnych cenach. Ponadto wygodnymi dostawami – elementy tak ważne w naszych codziennych, prywatnych zakupach. Nie były do tej pory dostępne w przypadku zakupów firmowych.

Platforma połączy szeroki wybór produktów, wygodę dostaw i atrakcyjne ceny z funkcjami usprawniającymi zakupy firmowe. Zbudowane zostało na bazie doskonale znanej Polakom platformy konsumenckiej, zachowując wszystkie dotychczasowe funkcjonalności. Dodając konkretne narzędzia przydatne zarówno dla tych, którzy potrzebują różnych produktów do prowadzenia własnej działalności, jak i dla tych, którzy je dostarczają.

Platforma dla biznesu

Rozwój platformy w najbliższej przyszłości będzie koncentrował się między innymi na oferowaniu konkurencyjnych cen. Ponadto przyjaznych dla biznesu opcji płatności, ponieważ są to główne czynniki decyzyjne w procesie wyboru dostawcy.

Oferta dostępna będzie tylko dla posiadaczy konta Firma. Dlatego w momencie uruchomienia serwisu, firmy sprzedające i kupujące na Allegro automatycznie otrzymają do niej dostęp. Jednocześnie sprzedający, których oferty pojawią się na obu wersjach Allegro, otrzymają możliwość eksploracji dodatkowego rynku, na którym wydatki są średnio 10-krotnie większe niż w przypadku zakupów konsumenckich.

Allegro Biznes będzie odpowiadać na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców (np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania, sprzęt IT itp.). Oferta dostosowana jest także do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Platforma Allegro Biznes startuje na początku lutego. 

Źródło: Allegro