Home Bezpieczeństwo System monitoringu dla flot firmowych

System monitoringu dla flot firmowych

Zarządzanie flotą w dzisiejszych czasach nie jest możliwe bez systemów wspierających. Kontrola i rozliczanie realizacji zadań, analizy paliwowe oraz raporty stylu jazdy są o wiele łatwiejsze do przeprowadzenia z Konsalnet GPS System. Wdrożenie do floty pojazdów monitoringu GPS przynosi dużo korzyści. Rozliczanie paliwa, optymalizacja trasy, kontrola przebiegów oraz planowanie zadań to tylko nieliczne z korzyści GPS System.

Jak działa monitoring GPS?

W pojeździe, którego chcemy posiadać monitoring, musimy zamontować odpowiedni lokalizator, który będzie się łączyć z satelitą GPS. Dzięki temu do odbiornika przesyłane są wszystkie parametry.

Wdrożenie systemu monitoringu pojazdów pozwala zmniejszyć koszty. W jaki sposób? System umożliwia kontrolę zużycia paliwa oraz daje możliwość rozliczania kosztów tras na podstawie przejechanego dystansu. Dane są czytane z magistrali CAN pojazdu bądź uzyskiwanie na bazie systemu GPS.

Firma Konsalnet posiada specjalna aplikację stacjonarną i mobilną, która przypomni o wszystkich ważnych dla Ciebie informacjach: zbliżającym się badaniu technicznym, przeglądzie gwarancyjnym czy ubezpieczeniu.

Oprogramowanie firmy Konsalnet oferuje ocenę stylu jazdy indywidualną dla każdego kierowcy. Dane wyświetlane są w formie graficznego podsumowania na wykresach wraz z oceną w skali szkolnej. Analizowane jest wiele parametrów takich jak:

  • Prędkość,
  • Typ dróg (miasto, autostrady, drogi krajowe itp.)
  • Ilość hamowań i przyspieszeń z czujnika,
  • Obroty silnika.

System monitorowania pojazdów umożliwia sprawne zarządzanie flotą. Monitorowanie parametrów auta pozwala wyeliminować trudne sytuacje i poprawia komfort pracy.