Home Bezpieczeństwo Dlaczego warto wybrać videorejestrację w ochronie

Dlaczego warto wybrać videorejestrację w ochronie

Systemy monitoringu kontrolujące obiekty powinny być efektywne, niezawodne i wiarygodne. Połączenie dobrze rozplanowanych systemów czuwania, detektorów ruchu czy zmiany temperatury z systemem videorejestracji jest najbardziej wszechstronnym systemem zabezpieczeń, który sprawdzi się zarówno w ochronie domów i posesji prywatnych, jak i obiektów komercyjnych, firm, magazynów i hal produkcyjnych. 

Coraz bardziej popularna wideorejestracja ma kilka ważnych korzyści, które zarówno w ochronie mienia prywatnego, jak i przedsiębiorstwa, są wyjątkowo ważne. Mowa o szybkiej eliminacji fałszywych alarmów, natychmiastowej detekcji pożaru czy zalania, lepszym zarządzaniu interwencjami czy możliwości kontrolowania niestandardowych zachowań lub procesów. Co ważne monitoring pozwala także szybko i skutecznie zweryfikować osoby, mające dostęp do obiektu, co jest wyjątkowo potrzebne.

Usługa monitoringu wideo łączy się także z analizą nagrań. Działanie takiej analityki polega na wykryciu przez system potencjalnego włamania do budynku (lub innej nieznanej dla klienta sytuacji budzącej wątpliwość) oraz natychmiastowe włączenie się systemu nagrywania. Takie rozwiązanie oferuje m.in. największa w Polsce firma ochroniarska Konsalnet, która działa na rynku nieprzerwanie od ponad 20 lat. Funkcjonowanie jej systemu działa sprawnie i błyskawicznie – sygnał wykrywa potencjalne zagrożenie (wykrycie ruchu, wejście w obszar zabroniony czy też zbyt duża liczba osób w danym obszarze), video rozpoczyna rejestrację nagrania, a sygnał w tym samym momencie trafia do Stacji Monitorowania Alarmów. Następnie pracownik Konsalnetu w sposób profesjonalny weryfikuje zgłoszenie (zostaje przeanalizowany obraz oraz stwierdzenie przyczyny alarmu) i podejmuje ustalone wcześniej z klientem procedury działania. Jeśli klient sobie tego życzy, zostaje wezwany patrol w razie konieczności ochrony fizycznej czy też właściwa służba porządkowa, na wypadek m.in. pożaru.

Jak zaznacza firma Konsalnet, monitoring wideo jest z pewnością skutecznym narzędziem do optymalizowania fałszywych alarmów, stając się także rozwiązaniem, dzięki któremu agencja ochrony mienia staje się sprawniejsza, lepiej i szybciej wykonuje swoje zadania.