Home Polecane Ringier Axel Springer Polska podejmuje decyzję o konsolidacji usług prawnych w...

Ringier Axel Springer Polska podejmuje decyzję o konsolidacji usług prawnych w dziedzinie postępowań spornych wybierając kancelarię Kochański & Partners

Ringier Axel Springer Polska, wydawca polskich edycji Newsweek, Forbes, Onet, Business Insider, Politico, Fakt Gazeta Codzienna, Fakt24, Ofeminin, Mednet, Plejada, NOIZZ, Przegląd Sportowy, Auto Świat i innych tytułów prasowych, dokonał konsolidacji usług prawnych w zakresie prowadzenia postępowań spornych wybierając kancelarię Kochański & Partners na doradcę prawnego grupy w Polsce.

Kochański & Partners prowadzi kompleksową obsługę prawną Ringier Axel Springer Polska od jej początków na polskim rynku. Od 16 lat, Kancelaria doradza wydawnictwu w takich dziedzinach jak prawo gospodarcze, prasowe, mediów i własności intelektualnej, podatkowe i prawo pracy, prowadzi spory sądowe oraz obsługuje transakcje.

Ringier Axel Springer Polska jest częścią Ringier Axel Springer Media AG, wiodącego koncernu multimedialnego w Środkowej i Wschodniej Europie, z siedzibą w Zurychu, założonego 1 lipca 2010 roku przez niemiecki Axel Springer SE i szwajcarskiego wydawcę Ringier AG. Holding to ponad 160 tytułów prasowych i  serwisów internetowych w  Polsce, na  Węgrzech, Słowacji i w Serbii oraz stale rozwijająca się oferta mediów cyfrowych. Zatrudnia on blisko 3 tysiące pracowników.

Ringier AG to międzynarodowa firma mediowa powstała w 1833 roku w Zofingen, w  Szwajcarii. Od 180 lat należy ona do rodziny Ringierów. Ringier AG wydaje ponad 120 tytułów na całym świecie, produkuje programy telewizyjne, posiadając udziały w stacjach telewizyjnych i radiowych, obsługuje ponad 200 platform webowych i mobilnych, zarządza siecią drukarni, posiada też sieć sprzedaży biletów na międzynarodowe wydarzenia masowe. Siedziba firmy znajduje się w Zurychu. Liczba jej pracowników przekracza 7,5 tysiąca.

Axel Springer SE powstał w Niemczech w  1946 roku. Dziś, ten lider niemieckiej prasy drukowanej, dzięki sieci podmiotów zależnych, inwestycji i licencji, działa w czterdziestu krajach, na sześciu kontynentach i jest jednym z wiodących wydawców w  Europie. W skład portfolio spółki wchodzą min. BILD, WELT, a także międzynarodowe tytuły, takie jak BUSINESS INSIDER, europejska edycja POLITICO czy serwis informacyjny UPDAY. Ponadto, Axel Springer SE jest właścicielem serwisu ogłoszeniowego o największych przychodach na świecie.

W ostatnich dniach Axel Springer SE przyjęła ofertę amerykańskiego funduszu KKR na sprzedaż łącznie 43,54% akcji Axel Springer SE, za cenę 63 euro za akcję, co kształtuje wartość firmy na poziomie 6,8 mld euro. W wyniku transakcji, której zamknięcie spodziewane jest w najbliższych miesiącach, KKR stanie się największym udziałowcem Axel Springer SE.

KKR, to globalny fundusz Private Equity zarządzający aktywami o wartości 199,5 mld USD. Posiada doświadczenie w kształtowaniu rynkowych liderów w sektorze medialnym i technologicznym, poprzez inwestycje m.in. w: Nielsen, Bertelsmann/BMG, ProSiebenSat1, SBS Boradcasting, Trainline, Visma, Scout 24, Schweiz, GfK, Get YourGuide, Sonos, GoDaddy czy Tele Munchen Gruppe Universum, który będzie wspierać dalszy rozwój spółek Ringier Axel Springer w segmencie mediów cyfrowych.

Kancelaria Kochański & Partners jest jednym z liderów na rynku usług prawniczych w Polsce. Obsługuje renomowanych klientów w sektorach Nowych Technologii, Mediów i Telekomunikacji, Usług Finansowych, Nieruchomości, Energetyki, Infrastruktury, FMCG, Farmacji i Środków Spożywczych, Handlu i Logistyki.