Home Aktualności Największa fabryka druku 3D na świecie w Bielanach Wrocławskich

Największa fabryka druku 3D na świecie w Bielanach Wrocławskich

W Bielanach Wrocławskich już w tym roku zacznie się budowa fabryki belgijskiej firmy Materialise – światowego lidera usług druku 3D. Będzie to jeden z największych na świecie zakładów produkujących w technologii Selektywnego Spiekania Proszków Poliamidowych (SLS), czyli druku 3D.

Fabryka ma zacząć działać w maju 2017 roku. W ramach inwestycji w Bielanach Wrocławskich Materialise stworzy również centrum badawczo-rozwojowe, w którym prace znajdzie wyspecjalizowana kadra inżynierów i programistów. W pierwszym etapie projektu zatrudnienie znajdzie tam około 50 osób. Planowany koszt inwestycji to kilkadziesiąt milionów złotych.

Materialise realizuje zamówienia m.in. dla sektora medycznego, elektrycznego czy lotniczego, a także motoryzacji i AGD. Firma tworzy wierne kopie np. serc noworodków, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Na swoim koncie ma także druk repliki mumii Tutenchamona, czy unikalny żyrandol wydrukowany na zlecenie Angeliny Jolie i Brada Pita.

Dla naszego regionu to niezwykle ważny inwestor. Zależy nam, by na Dolnym Śląsku pojawiało się jak najwięcej zaawansowanych technologicznie globalnych przedsiębiorstw – mówił Mariusz Sinior z Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej, prezentując nowego inwestora. (DAWG)

źródło: PAIiIZ