Home Aktualności MPK Kraków podpisało umowę z Solarisem i Stadlerem na tramwaje

MPK Kraków podpisało umowę z Solarisem i Stadlerem na tramwaje

MPK w Krakowie podpisało umowę z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach i Stadler Polska na dostawy do 50 tramwajów. Umowa realizacyjna pierwszej części zamówienia obejmuje 35 pojazdów. Kontrakt definitywnie kończy już długą sagę przetargową i braku porozumienia Krakowa z Pesą.

Pierwsza część umowy realizacyjnej o wartości ponad 314 mln zł zakłada dostawy do Krakowa 35 tramwajów. Pierwsze nowe tramwaje powinny trafić do Krakowa na początku 2020 roku. Cały kontrakt zgodnie z umową ma zostać zrealizowany w trzecim kwartale 2020 roku. Przewoźnik może też skorzystać z opcji na dostawy kolejnych 15 pojazdów.

– To wyjątkowa chwila. Podpisujemy umowę na dostawę kolejnych tramwajów, które będą przychodziły systematycznie będą przychodziły do Krakowa. To szósta umowa, którą podpisujemy w ramach środków unijnych. MPK realizuje teraz projekty o wartości 1,7 mld zł przy dofinansowaniu 1 mld zł. Tramwaje będą nieco inne niż te, które jeżdżą po Krakowie – będą znajdować się na wysokim stopniu nowoczesności – powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.