Home Innowacje Już za dwa dni odbędzie się konferencja Polish-Swiss Innovation Day 2016

Już za dwa dni odbędzie się konferencja Polish-Swiss Innovation Day 2016

Przypominamy, że już za 2 dni, 20 kwietnia 2016, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się  konferencja Polish-Swiss Innovation Day.

Szwajcaria od kilku lat przoduje w rankingach innowacyjności. Z kolei Polski rząd ogłosił, że zwiększenie innowacyjności kraju jest dla niego priorytetowe. Celem Polish-Swiss Innovation Day jest rozwijanie platformy dialogu na temat innowacyjności pomiędzy Szwajcarią a Polską, podkreślając tym samym rolę sektora prywatnego w dynamicznym rozwoju gospodarczym Polski. Konferencja ma być także okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk oraz sprzyjać networkingowi, który być może zaowocuje w przyszłości realną współpracą.

W ramach tegorocznej konferencji zaplanowane zostały 3 debaty panelowe. W panelu poświęconym międzynarodowemu wymiarowi innowacji, goście będą mieli okazję dowiedzieć się jakie są wyzwania dla eksporterów na rynku szwajcarskim oraz co innowacyjność faktycznie oznacza dla firmy Stadler. W panelu drugim, o rozwoju  prężnej organizacji sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce opowie m.in. Angus Kidd, Dyrektor Zarządzający Credit Suisse. Trzeci panel poświęcony zostanie rozwojowi innowacji poprzez zamówienia publiczne. Wstępem do debaty będzie wystąpienie Johanna Richarda, Program Managera ze Szwajcarskiego Biura Kosmosu.

Organizatorami wydarzenia są Ambasada Szwajcarii w Polsce,  Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz  Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza.

 

Szczegółowy program konferencji, nazwiska wszystkich prelegentów oraz formularz rejestracji znajdą Państwo na stronie http://polishswissinnovationday.pl