Home Motoryzacja Autostrada A1 częściowo zamknięta w najbliższy weekend! Drogowcy zburzą stare wiadukty.

Autostrada A1 częściowo zamknięta w najbliższy weekend! Drogowcy zburzą stare wiadukty.

6 wiaduktów do wyburzenia

Na weekend, 18-19 stycznia br., zaplanowano wyburzenie sześciu wiaduktów w ciągu dróg lokalnych nad przebudowywaną A1. będzie wiązało się to z czasowym zamknięciem dla ruchu, autostrady na odcinku węzeł Tuszyn – węzeł Piotrków Trybunalski Zachód.

Na czas rozbiórki wiaduktów KONIECZNE BĘDZIE ZAMKNIĘCIE DLA RUCHU AUTOSTRADY A1 NA ODCINKU OD WĘZŁA TUSZYN DO WĘZŁA PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ZACHÓD! Pierwszych kilkudziesięciominutowych zatrzymań ruchu należy spodziewać się już w piątek 17 stycznia ok. godz. 16:00 – 17:00, podczas wprowadzania tymczasowej organizacji ruchu. Przewidywany czas przywrócenia ruchu na autostradzie to poniedziałek 20 stycznia ok. godz. 6:00 – 7:00.

Podsumowując, autostrada A1 między węzłem Tuszyn i węzłem Piotrków Trybunalski Zachód będzie niedostępna dla kierowców od godz 19:00 w piątek 17 stycznia do godziny 6:00 w poniedziałek 20 stycznia 2020 r. 

Objazdy

W tym czasie kierowcy podróżujący między południem i północą Polski muszą korzystać z objazdów:

  • Jadąc od Łodzi w kierunku Katowic: na węźle Tuszyn zjeżdżają z autostrady A1 na DK 12/91 i przez Srock jadą w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjeżdżają w prawo na drogę ekspresową S8 i dojeżdżają nią do autostrady A1 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód.
  •  Jadąc od strony Katowic w kierunku Łodzi, należy na węźle Piotrków Trybunalski Zachód zjechać na drogę ekspresową S8.(kierunek Warszawa) Potem dotrzeć do najbliższego węzła – Piotrków Trybunalski Północ. Dalej skręcić na DK 12/92 i dojechać nią do węzła Tuszyn. Stąd można kontynuować podróż w kierunku Łodzi i Gdańska autostradą A1.

Kierowco patrz na znaki!

Kierującym przypominamy  o konieczności bezwzględnego przestrzegania przepisów i stosowania się do ustawionego oznakowania. Należy pamiętać, że budowa opisywanego odcinka autostrady A1 odbywa się POD RUCHEM. To powoduje szereg komplikacji, niebezpieczeństw i jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla wykonawcy, jak i kierowców.  Dlatego warto przed planowaną podróżą przeanalizować możliwości przejazdu trasą alternatywną. Taką gdzie nie ma ryzyka napotkania robót drogowych i utknięcia w zatorze samochodów. Czas poświęcony na taką analizę, z pewnością nie będzie zmarnowany i pozwoli uniknąć straty czasu i nerwowych sytuacji.

Od teraz tylko lepiej

Zamknięcie wymienionych obiektów, istotnie jest punktem zwrotnym tej inwestycji. Ponadto od tej chwili nie będzie już kolejnych długotrwałych utrudnień dla okolicznych mieszkańców, a jedynie stała poprawa warunków funkcjonowania. Wraz z oddawaniem do użytkowania kolejnych gotowych nowoczesnych obiektów. W efekcie już za kilka miesięcy zostanie oddany wiadukt na ul Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim, na DW473. 

Nowe bezpieczniejsze

Wyburzenie obecnych wiaduktów spowodowane jest ich złym stanem technicznym a takze nieodpowiadającym obecnym standardom oraz parametrom technicznym. W efekcie w ich miejsce powstaną nowe, o większej nośności, z oddzielnym ciągiem pieszo-rowerowym, znacznie bezpieczniejsze od zamykanych. Jak deklaruje wykonawca, wszystkie sześć wiaduktów powinno być gotowych i przekazanych od użytkowania w ciągu najbliższego roku. Przeznaczone do rozbiórki  obiekty znajdują się na drogach lokalnych:

  • Srock – Wodzinek,
  • Imielna – Sierosław,
  • Przydatki – Doły Brzeskie,
  • Papieże – Karlin,
  • Władysławów – Żychlin,
  • Bąkowiec – Polesie.