Strona główna Biznes Bezpieczeństwo Jest kolejny odcinek S17. Ekspresówka coraz dłuższa. Kierowcom coraz wygodniej.

Jest kolejny odcinek S17. Ekspresówka coraz dłuższa. Kierowcom coraz wygodniej.

Rośnie sieć dróg szybkiego ruchu

S17 wydłuża się w tym roku już poraz kolejny. 13 km dwujezdniowej drogi ekspresowej pozwoli zaoszczędzić kilka minut jazdy. Nowa ekspresówka powstała w śladzie dawnej DK17 i traktu lubelskiego wytyczonego i zbudowanego w pierwszej połowie XIX w przez inżynierów z Dyrekcji Jeneralnej Dróg i Mostów Królestwa Polskiego – pisze na swoich stronach GDDKIA i dodaje: Przypomnijmy, że przed powołaniem tego urzędu i mianowaniem Franciszka Ksawerego Christianiego na dyrektora jeneralnego szlak z Warszawy do Lublina prowadził po zachodniej stronie Wisły przez Górę Kalwarię i Kozienice. Obecna wschodnia jezdnia S17 biegnie w miejscu starej DK17.

Lepsze drogi – bezpieczniej na drogach

Sieć dróg szybkiego ruchu zwiększa się w Polsce od wielu lat. Dobre drogi z pewnoscią poprawiają bezpieczeństwo. Zdarza się jednak, że wypadki do których dochodzi są poważne w skutkach. Co zatem w sytuacji gdy uczestniczy w nich kilka aut? Jakiego oczekiwac odszkodowania? Z OC czy może AC? Na te i inne pytania #EkspertRadzi – Tomasz Stanisławski Wiceprezes Votum S.A.

S17 coraz dłuższa

W efekcie oddawanie pierwszych odcinków S17 pomiędzy węzłem Lubelska a Kurów Zachód rozpoczęto w przed tegorocznymi wakacjami. Jako pierwszy, 13-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Z początkiem lipca oddano do ruchu kolejne 30 km. Ponadto chodzi o dwa odcinki realizacyjne od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i dalej do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego (o łącznej długości 25,2 km) wraz z 5-kilometrowym fragmentem kolejnego odcinka do węzła Ryki Północ gdzie kierowcy zjeżdżali na stary przebieg DK17. Z początkiem września kierowcy wjechali na pozostałe 15 km S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ oraz Skrudki i tym samym zyskali dwujezdniową trasę od początku obwodnicy Garwolin do końca obwodnicy Piask.