Home Design London Design Festival 2018 – hub kreatywności i talentów

London Design Festival 2018 – hub kreatywności i talentów

London Design Festival 2018 powraca na Wyspy Brytyjskie z niezwykle bogatym i inspirującym programem wystaw, wydarzeń towarzyszących i pokazów. W dniach 15-23 września 2018 Londyn zmieni się w światową stolicę designu. Ubiegłoroczna edycja festiwalu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, aż 450 tysięcy gości z 75 krajów świata odwiedziło ekspozycje. W tym roku organizatorzy spodziewają się podwojonej ilości gości z uwagi na niezwykle bogaty program wystaw i wydarzeń towarzyszących festiwalowi. Jak podkreśla Dyrektor Festiwalu Ben Evans „Londyn i Design to pojęcia niemal tożsame. To wspólna historia i opowieść, a festiwal jest okazją do ich prezentacji. Każda instalacja to opowiadanie o potrzebie poszukiwania idei designu, odkrywaniu istoty tego pojęcia. Każdy z obecnych na wystawie twórców rozmawia z coraz liczniejszą publicznością spragnioną pomysłów na nowy design i cieszący się jakością i różnorodnością tego, co oferuje. Wszystko to potwierdza status Londynu jako globalnego centrum designu.”

Podczas 9 dni trwania Festiwalu oprócz niezwykle bogatego program wystaw i instalacji odbędzie się także Globalne Forum Designu, które w 2017 roku zgromadziło aż 45 mówców z 13 krajów i ponad 2800 gości. Tegoroczny program Forum jest jeszcze bogatszy i jak zapowiada Dr Tristram Hunt, Dyrektor V&A „ bardziej ambitna formuła forum zachęca czołowych projektantów do dyskusji z twórcami sztuki, artystami i kolekcjonerami o esencji współczesnego designu. London Design Festival odgrywa kluczową rolę w prężnie rozwijającym się londyńskim sektorze projektowania, potwierdzając pozycję Londynu jako światowego lidera w dziedzinie globalnego designu.”

Organizatorzy Festiwalu otrzymali wsparcie ze strony władz metropolii, a Sadiq Khan, burmistrz Londynu, powiedział: „London Design Festival to fantastyczne wydarzenie, które zrzesza projektantów z całego świata i pokazuje pozycję stolicy, jako potęgę dla branż kreatywnych. Londyn jest znany z kreatywności i nadal przyciąga najlepsze firmy i talenty z całego świata. Cieszę się, że mogę wspierać London Design Festival, który pokazuje, że Londyn jest otwarty na wielkie pomysły, innowacje i ludzi ze wszystkich środowisk.”

Mamy nadzieję, że kiedyś w niedalekiej przyszłości Warszawa lub inne duże polskie miasto będzie gospodarzem Globalnego Forum Designu, gdyż kreatywności i odwagi do tworzenia nowych wzorów nam z pewnością nie brakuje. Polski design staje się powoli rozpoznawalną marką dla kreatorów innowacyjnych idei produktów i usług.