Mazda MX-30 z dopłatami rządowymi w programie „Zielony samochód”. Pierwszy produkcyjny model Mazdy o napędzie całkowicie elektrycznym (EV) – MX-30 – oferowany w Polsce z Ekodopłatą Mazdy, spełnia kryteria rządowego programu „Zielony samochód”. Tym samym imponująco wyposażona wersja KAI w kolorze Arctic White, po uwzględnieniu dopłat rządowych, dostępna jest w cenie 105 527 zł.

Mazda MX-30 to kompaktowy, elektryczny SUV, który ma najbogatsze wyposażenie standardowe i tej jesieni udanie zadebiutował w salonach sprzedaży. Z okazji premiery MX-30 Mazda Motor Poland jeszcze we wrześniu wprowadziła Ekodopłatę dla tego modelu w wysokości 18 750 zł. Wartość Ekodopłaty Mazdy skalkulowana jest na poziomie maksymalnej kwoty dofinansowania rządowego, jaką przewidywał pilotażowy program „Zielony samochód”. Ekodopłata Mazdy została doskonale przyjęta przez klientów zainteresowanych zakupem samochodu elektrycznego, gdyż przyznawana jest zarówno nabywcom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Dzięki Ekodopłacie obejmującej samochody zamówione do końca października 2020 r., rekomendowana cena Mazdy MX-30 wynosi od 124 150 zł brutto za bogato wyposażoną wersję KAI.

Mazda MX-30 z dopłatami w programie  „Zielony samochód”- czerwone auto w ruchu na drodze.
Mazda MX-30 z dopłatami w programie „Zielony samochód”

„Po wprowadzeniu naszej Ekodopłaty Dziennik.pl poinformował, że pierwsze osoby dopiero otrzymały umowy na dofinansowanie. Innymi słowy elektryczna Mazda MX-30 w podstawowej wersji KAI spełnia kryterium cenowe rządowego programu „Zielony samochód”. Dzięki naszej ofercie gama samochodów do zakupu w ramach rządowych dopłat poszerzyła się o kompaktowego SUV-a. Samochód po obu dofinansowaniach (18 750 zł Ekodopłaty Mazdy i kolejne 15% dopłaty rządowej) kosztuje zaledwie 105 527 zł. Jednocześnie to, czyni go najbardziej atrakcyjną ofertą w segmencie. Ponadto dodatkową przewagą Mazdy jest pełna dostępność wersji wyposażenia. Pomimo przejściowych kłopotów wywołanych pandemią, produkcja w zakładzie w Hiroszimie odbywa się zgodnie z planem” – powiedział Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Mazda MX-30 z ekodopłatą

Dodatkowo, elektryczna MX-30 z Ekodopłatą Mazdy jest dostępna w różnych formach atrakcyjnego finansowania. Mazda Finance to kredyt lub leasing z wpłatą własną od 0 do 30%. W tym w leasingu SkyPremium Go już od 810 zł netto miesięcznie. W tym tygodniu, w dniach 12-17 października we wszystkich salonach Mazdy w Polsce trwają Mazda Experience Days. Klienci mogą przede wszystkim zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi Ekodopłaty i form finansowania zakupu. Ponadto umówić się na jazdy testowe czy porozmawiać z doradcą handlowym o zaletach związanych z eksploatacją samochodu elektrycznego.

Elektryczna Mazda MX-30 przykuwa uwagę wykończeniem wnętrza premium z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Ponadto elegancką stylistyką zaprojektowaną, jak wszystkie współczesne modele Mazdy, zgodnie z filozofią projektowania KODO. Sylwetka nadwozia MX-30 potwierdza piękno prostoty, a minimalistyczny i przemyślany projekt sprawia, że samochód jest wyrazisty, ale nie pretensjonalny.

MX-30 wprowadza wśród modeli Mazdy nową technologię napędu elektrycznego, nazwaną e–Skyactiv. Jego osią jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh. Zapewniający zasięg 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP). Co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów.

Źródło: MAZDA